dienst van de gemeente Den Helder. Saskia van Kuik en Shanna Walter ha len dik vijfhonderd handtekeningen op van uitkeringsgerechtigden voor een menselijker toepassing van de ingewik kelde sociale regelgeving. Dirk (88) en Tinie (79) van Scheijen vieren hun zestigjarig huwelijksfeest. Ook Arie (85) en Klaske (80) Kaptein bereiken deze mijlpaal. Diana Koopmans en Richard Veenstra komen juist aanvaren met hun huwelijksbootje. Dit Helderse stel trouwde in Las Vegas. Na een lang ziekbed overlijdt Piet Liefhebber, zee filmer en mede-oprichter van het red dingmuseum Dorus Rijkers. Sinds jaar en dag was hij ook voorzitter van de (oud)-reddersvereniging Moed, Vol harding en Zelfopoffering. December 2006 De maand begint met de aankondiging dat Julianadorp zijn eeuwfeest in 2009 met een aantal feestweken gaat vieren. De Belangenvereniging Julianadorp en de Culturele Vereniging Julianadorp Vooruit zijn er nu al druk mee. Ook twee historische boeken zijn in de maak, een van mevrouw Hoornsman en een van Marinus Vermooten. Nog iets dat met 100 jaar te maken heeft is het bericht dat de maand november 2006 met een gemiddelde van 10,3 graden de zachtste was van de afgelopen eeuw. Ook in december laat de kou het afweten en dat is weer goed nieuws voor de overdekte ijsbaan die net als in voorgaande jaren op het Julianaplein komt te staan. 100 jaar is ook de Onderzeedienst van de Koninklijke Marine jong. Hare ma jesteit komt er speciaal voor op werk bezoek naar Den Helder. Klaar voor onderwater is de titel van een boek dat rond het jubileum verschijnt. Oud-ka pitein ter zee Robin Snouck Hurgronje schreef het. Minister Remkes van binnenlandse zaken brengt een werkbezoek aan een probleembuurt in Nieuw-Den Helder. De bewindsman wordt er niet vro lijker van. Minister Winsemius van volkshuisvesting laat weten dat Wo ningstichting Den Helder tot de Top 25 in haar branche hoort en dat is heel goed als je bedenkt dat ons land bijna zeshonderd woningcorporaties telt. Vooral de inzet van Woningstich ting voor betere leef- en woonom standigheden maken dat het Helderse woonbedrijf hoog scoort. Huisarts in ruste Roel Laning, ex- wethouder Jan Manderfeld en de oud-marinecommandeur Ben Mooi- man voeren actie voor behoud van de oude zeevaartschool aan het Anker park. Het comité ontvangt vele - al leen al zo'n honderd e-mails - steun betuigingen, ook uit het buitenland. Vanzelfsprekend steunt de Helderse Historische Vereniging de actie. Zo ook een raadsmeerderheid die de verantwoordelijke wethouder Hans Boskeljon maant om de 75 jaar oude school binnen drie maanden aan een gegadigde over te doen, op voorwaar de dat het monument voor half 2008 - voor Sail Den Helder - toonbaar gemaakt wordt. Het pretpark Cape Holland trok gedurende 2006 een 32 duizend be zoekers en dat is 8 duizend onder de raming van 40 duizend. In de loop van de decembermaand is alles kerst wat de klok slaat. Gezel lige lichtjes alom, koren die zingen, orkesten die Christmas carols blazen en her en der kerstmarkten. Het be roepsonderwijs van het ROC houdt zelfs een wedstrijd kerstkapsel maken. Gaandeweg de maand ook steeds meer vuurwerk dat voortijdig ontploft. Dit tot ergernis van de Kustwacht die door afgevuurde overjarige noodpijlen keer op keer op het verkeerde been wordt gezet. Daags voor Kerstmis opent het Ma rinemuseum op Willemsoord de permanente expositie Schip en werf. Het is een nagelnieuwe afdeling die de historie belicht van de rijksmarinewerf in Den Helder, de Bewapeningswerk- plaatsen en het Marine Elektronisch Bedrijf (Meob). De tentoonstelling is te zien in de voormalige geschutsmakerij op de oude rijkswerf. Jan Tiessen neemt afscheid als voor lichter van het Marinebedrijf, het con cern dat opvolger is van de Rijkswerf, Meob en Bewapeningswerkplaatsen. Het gemeenteraadslid Anne Gé Zee van GroenLinks besluit een poosje afstand te nemen van het politieke handwerk ten stadhuize. Ze vindt dat de raad haar onvoldoende ruimte gunt om haar werk als volksvertegen woordiger te doen. Erwin van Mourik (13), Isis Aliaga (12), Michael Dekker (12) en Erika Payan (12) krijgen een heldenont vangst op het stadhuis. Waarnemend burgemeester Geke Faber compli menteert hen met het redden van een tweejarig meisje uit een vijver in de Klaas Duitstraat. Een cadeaubon voor Bart Smit valt de jonge redders ten deel. De Helderse Courant besluit het jaar met foto's van de oudste en de jongste inwoner van de stad: de 103-jarige oud-politieman Koob Postma en het drie dagen jonge meisje Xavi Wieringa dat met Kerstmis het levenslicht zag. Ruud Claessen De voormalige zeevaartschool aan het Anker park. 94

Levend Verleden - Den Helder | 2007 | | pagina 32