driehonderd jonge Antillianen. Het werkvoorzieningschap Noorderkwar tier gaat het uitvoeren. Het jaar 2005 was een roerig bestuur lijk jaar voor Den Helder. De verkie zingen van maart 2006 brachten een nieuw college met wethouders van CDA-, VVD- en PvdA-huize. De twee eerstgenoemde coalitiegenoten zijn tevreden over het eerste halfjaar van de nieuwe ploeg. De oppositie ziet dat echt anders en kwalificeert het huidi ge college als eigengereid en arrogant. Men beklaagt zich erover geen poot aan de grond te krijgen. D66 rept van een Helderse ijstijd. Breed gemopper is hoorbaar over de voormalige zeevaartschool aan het Ankerpark. Hoewel de gemeenteraad besloot tonnen in de monumentale school te steken, komt het er maar niet van. B en W overwegen een prijsvraag voor ontwikkelaars. Halverwege de maand woedt een brandje in de oude Gaande penningmeester Maarten Noot rechts) en de nieuwe schatbewaarder van de HHV, Pieter Bakker. In het midden een geldkistje dat beiden als een leeuw bewaakten tijdens de boekverkoop op de jaarvergadering van 2006. Eerste exemplaar De haven het Nieuwediep voor Piet Bremer, de broer van schrij ver van het boek, Jan Bremer. school, de zoveelste vandalistische aan slag op het toch al geteisterde gebouw. Dinsdag 14 november houdt de Hel derse Historische Verenging haar jaarvergadering. De bijeenkomst in Studio 62 op de oude rijkswerf Wil lemsoord levert een nieuwe penning meester op in de persoon van Pieter Bakker. Jan T. Bremer presenteert het eerste exemplaar van zijn nieuwe boek De haven het Nieuwediep aan zijn broer Piet Bremer. De directie van Den Helder Airport krijgt het benauwd bij het vooruitzicht dat het maximum aantal toegestane vliegbewegingen - 20 duizend per jaar - wordt overschreden. Het woord slui ting valt en dat is niet voor de eerste keer. De Helderse airport ondervindt begrip bij de milieuverenigingen, ook omdat de luchthaven zijn best doet om zo min mogelijk overlast te geven. Minder te spreken is het groene front over De Kooy, de militaire poot van de Helderse luchthaven. Het marinevlieg kamp zou opereren zonder vergunning en ook weinig openheid geven over de vliegbewegingen. In de nacht van 22 november moet een heli een nood landing maken op zee. Het toestel had even te voren een productieplatform ontruimd waar de energie was uitge vallen. Alle zeventien inzittenden van de heli worden gered, wat een klein wonder mag heten want het is koud en donker op zee. De helikopter blijft trouwens drijven en bij het krieken van de dag wrijven Texelse jutters hun ogen uit van ongeloof. Want daar ligt een echt luchtschip op de vloedlijn. De economie van de Noordkop blijft aantrekken. Het Centrum voor Werk en Inkomen meldt een dalende werk loosheid. Vooral de technieksector en de zorg schreeuwen om gekwalifi ceerd personeel. Ook op het stadhuis een vacature en wel voor de post van burgemeester. Geke Faber had al eerder aangekon digd per 1 mei 2007 een punt te zetten achter haar waarneming. In de aan loop naar de benoemingsprocedure mogen inwoners alvast aangeven wie zij als de meest ideale eerste burger zien. Wel, het moet een persoon zijn met humor, een ervaren bestuurder (m/v) en ouder dan 40 jaar. Nieuwedieper Dick de Jong publiceert onder de titel Ultra zijn debuutro man. Nu eens geen historisch boek, want het speelt in de verre toekomst. Een schrijfster in de dop blijkt Roos Wijngaarden te zijn. Ze zit in groep vijf van basisschool De Windwijzer en wint een tweede prijs in een verhalen- wedstrijd van de Dierenbescherming. Haar verhaal gaat over de avonturen van vier olifantjes die uit de handen van boze jagers weten te blijven. De Julianadorpse Malou Schwan publi ceert een verhalenbundel. Een engeltje dat ons beschermt is de titel. Huub van Leeuwen treedt aan als de voorzitter ad interim van de Helderse Ondernemersvereniging Binnenstad. Van Leeuwen is de opvolger van Robert Koppen die de winkeliers vereniging ruim zeven jaar voorzat. De nieuwe preses was 35 jaar lang in 93

Levend Verleden - Den Helder | 2007 | | pagina 31