Churchillpark. Den Helder derde in wedstrijd groenste stad van Nederland. gewonnen in de taaie strijd tegen de toenemende verkeersoverlast van het Texelverkeer dat dagelijks dwars door Den Helder heen raast. Verplaatsing van de veerhaven alsmede nieuwe aan- en afvoerwegen moeten de stad van die overlast verlossen. Nieuwediep wint brons in de Entente Florale, een prachtige naam voor een wedstrijdje wie zich de groenste stad van Nederland mag noemen. Vier ste den deden mee aan de uitverkiezing. De Kinderboekenweek krijgt een be sluit met een groots feest in de Stads- hal. Het gaat er beestachtig leuk aan toe. Geen wonder, want de leesweek stond in het teken van dieren. Met de aanstelling van Franklin Brigitta heeft rooms-katholiek Den Helder en omstreken een nieuwe pas toor. Hij is de eerste Antilliaan in die functie in de marinestad. De melkboer, visboer en groenteboer, zij en andere ambulante handelaren ventten hun waren in vroeger dagen langs de deur uit. Een verloren straat beeld. Hoewel.in Den Helder gaat nog altijd een groenteman rond: Ted van der Stoop. Al dertig jaar maakt hij lange dagen om de groente deur aan deur te verkopen in Den Helder, Julianadorp en omstreken. Klercq Woonwereld, Klerco op zijn jutters, bestaat 100 jaar. De maand loopt op zijn eind met een mayday, mayday vanaf Cape Holland waar Dorus Rijkers in nood verkeert. Hoge onderhoudsuitgaven spelen het nationaal reddingmuseum parten, wat zich extra doet voelen vanwege tegenvallende bezoekersaantallen. Per 1 november ook komt een acht tal medewerkers van Cape Holland op straat te staan. Ondertussen is wel duidelijk dat het attractiepark voor geen meter loopt. De maand oktober eindigt met de eerste najaarsstorm. Dakpannen vliegen in het rond, terwijl ook een boom in de tuin van de Petrus- en Pauluskerk sneuvelt. In zijn val neemt de boom een stuk van de tuinmuur mee, hetgeen de voorbijganger ein delijk eens een blik gunt op het fraaie groen aan de voet van de rk-kerk. November 2006 De maand november begint met een avond in de Vredeskerk voor de bewoners van De Schooten. Inzet is een gemeentelijk wijkactieplan. De bijeenkomst leert dat ruim driekwart van de bewoners met plezier in de wijk woont. Wel zijn er klachten over kale pleintjes en een paar onveilige straten. Het Japanse bedrijf Harakosan opent op het bedrijventerrein Kooypunt een productiehal voor windturbines. De opening past in het streven om van Den Helder een internationaal centrum voor milieuvriendelijke energieopwekking te maken. In de toekomst moet dat vele honderden banen scheppen in windcity Den Helder. Werkgelegenheid ook moet een ge meenteplan brengen voor twee- tot Klercq 100 jaar. Jarenlang was de meubelzaak te vinden op de hoek van de Spoorstraat met de Keizerstraat. 92

Levend Verleden - Den Helder | 2007 | | pagina 30