Hedendaagse Historische Voorvallen Oktober 2006 Bewoners van de Visbuurt offeren een paar uur van hun vrije zaterdag voor het zogeheten 'optuinen'. Dit komt neer op het verwijderen van onkruid, zwerfafval en beschadigd straatmeu- bilair. Onder leiding van gemeente werkers worden nieuwe lantaarns ge plaatst, kapotte lampen vervangen en nieuw groen geplant. Positieve actie dus en dat laten de Helderse positivo's niet over hun kant gaan. Opper-po- sitivo Jan Roelofsen roert zich - niet voor de eerste keer - in de media met de mededeling dat de tijd is aange broken ideeën uit te werken die het imago van Nieuwediep moeten ver beteren, zoals het plaatsen van pak kende slogans op de achterkant van vrachtauto's; die rijden immers door het hele land en worden ook gezien. Ook Mark Onderstijn onderstreept de positieve zaak. Hij is de nieuwe gemeenteman die bedrijven de weg wijst in overheidsland. Bedrijfscon- tactfunctionaris heet de baan. Onder stijn meldt in de Helderse Courant dat Den Helder beslist geen slaapstad is en grote kansen heeft, vooral in de offshore-industrie. Het faillissement van de welzijnskoe- pel Triton van september geeft nog een naschok. Cliënten en personeel borrelen van machteloze woede. Triton moet blijven, scanderen betogers voor afgaand aan de raadsvergadering van oktober. Het stadhuis geeft echter niet thuis. Stagnerende subsidiestromen nekten Triton. De directie van stichting Samenwer king Voortgezet Onderwijs, Savo, wil haar gebouwen een nieuwe naam geven. Oud-leerlingen van het Joco ondernemen terstond een handte keningactie om de naam - Johannes College - terug op de gevel te krijgen. Het betreffende schoolgebouw heet nu het Etty Hillesum College. Handtekeningen zijn ook verzameld voor het openhouden van het wijk- steunpunt Centrum voor senioren aan het Bernhardplein. De wethouder houdt echter vast aan sluiting en wel in de loop van 2007. Het centrum is te duur, vindt het stadhuis. Geen actie maar wel verontrusting in jutterskringen over oprukkende hek ken aan de haven. Internationale vei ligheidseisen schrijven die voor, maar mooi is anders en menig (historische) wandelroute zal er door belemmerd worden. Het Gemini Ziekenhuis heeft de wind weer in de zeilen. In 2003 was het hospitaal zo ziek dat het een harde dood dreigde te sterven. Een ingrij pende sanering voorkwam dit onheil. Belangrijk nieuws bereikt Den Helder vanuit Den Haag. Het kabinet staat toe dat de veerhaven verplaatst mag worden naar de oostkant van de ma rinehaven, aan de rand van de Wad denzee. Daarmee is een eerste slag Hoofdkantoor failliet Triton aan het Koningsplein. 91

Levend Verleden - Den Helder | 2007 | | pagina 29