drie lokalen van Vormingscentrum De Boeg (nu gebouw de Vijfsprong van Woningstichting). Na de sluiting van de Jozefschool werden de lokalen op de beneden verdieping ook nog voor een periode verhuurd aan het Algemeen Christe lijk Vormingswerk. In de gemeenteraadsvergadering van woensdag 16 januari 1985 werd besloten de Catharina kleuterschool aan de Javastraat aan te kopen. De kleuterschool werd gesloopt om plaats te maken voor woningen van woningbouwvereniging Nieuwediep. Op 15 juni 1988 werden de nieuwe woongebouwen Catharina en Jozef, op de plaats van de fröbelschool en de jongensschool, met feestelijk vertoon officieel in gebruik genomen. Op 3 oktober 1998 werd door De Windwij zer een grote reünie in Fort Kijkduin georganiseerd voor alle oud-leerlin gen, leerkrachten, bestuursleden en medewerkers die aan De Windwijzer, dan wel de Jozef-, Maria-, of Cathari- naschool verbonden zijn geweest. Die dag was het immers 75 jaar geleden dat op de hoek van de Polderweg en de Javastraat de eerste steen werd ge legd voor de bouw van de Jozefschool en de Mariaschool. De reünie werd voorafgegaan door een heilige mis in de Petrus en Pauluskerk. Zie ook het artikel: Orde en tucht op de RK Jozefschool, een bijzondere bijdrage van de twee oud leerlingen Carol Stobbe en Ruud Claessen. Rens Schendelaar Bronnen: 12 Eeuwen katholicisme aan het Mars diep, M. Hoogenbosch Nieuwstad 100 jaar Olvoo te Den Helder, M. Hoogenbosch Kerken in Den Helder, werkgroep open monumentendag 2005 Parochieel archief PP kerk Den Helder Archief stichting Sint Dominicusgesticht Archief ROAB Alkmaar Archief Helderse Courant 81

Levend Verleden - Den Helder | 2007 | | pagina 19