Het laatste gebouwtje van de Jozefschool; de voormalige overdekte speelplaats is in maart 2007 gesloopt. scholen in Den Helder binnen de Linie (naast de Jozef- en Mariaschool waren dat de Aloysiusschool en de Agnesschool). Het leerlingenbestand had in 1956 zijn top bereikt met 988 leerlingen verdeeld over de vier scholen. Na 1967 liep het aantal leerlingen sterk terug en in 1974 telden de vier scholen nog maar 528 leerlingen. De voornaamste oorzaak was de verhuizing van veel gezinnen naar de nieuwe woonwijken Nieuw Den Helder en De Schooten. Het stich tingsbestuur gaf tekst en uitleg in een brief aan de ouders van de leerlingen van de Jozefschool en de Mariaschool. Een mondelinge toe lichting werd gegeven op donderdag 28 maart 1974 in de aula van de verpleegstersflat aan de Polderweg. De fusieschool werd gevestigd in de Mariaschool aan de Javastraat. De Jozefschool aan de Polderweg bleef nog even een 3-klassige dependance van de fusieschool. Tot hoofd van de samengevoegde school werd be noemd het hoofd van de Jozefschool de heer M. van der Hoff. De naam van de nieuwe fusieschool is ontleend aan het meteorologisch gebouw De Windwijzer dat van 1843 tot 1972 op de dijk heeft gestaan. Er werd voor deze naam gekozen omdat een windwijzer aangeeft uit welke richting de wind komt en de school met kinderen en ouders de richting wil bepalen waar naar toe te gaan. In 1985 werd het schoolgebouw ge moderniseerd en werden de kleuters van de Catharina fröbelschool in de school opgenomen, zodat De Wind wijzer een officiële basisschool was geworden. Op vrijdag 20 septem ber 1985 opende pastor Kramer de nieuwe school, dit viel samen met de viering van het 200-jarig bestaan van de Petrus en Pauluskerk waartoe de school van oudsher behoorde. Omdat De Windwijzer sinds de opening van de school ruimtegebrek had werden er in 1994 lokalen ingericht in het voormalige ziekenhuispaviljoen ach ter de school. Met ingang van augus tus 1997 kwam er een dependance bij in twee klaslokalen van de voormalige J.P. Coenschool aan de Bankastraat. De Windwijzer huurde toen ook al De speelplaats van De Windwijzer vanaf de Van Galenstraat; op de achtergrond het inmiddels gesloopte Lidwinaziekenhuis met kapel. 80

Levend Verleden - Den Helder | 2007 | | pagina 18