De Jozefschool aan de Polderweg. De Javastraat met links de Mariaschool en rechts de Catharina fröbelschool. Tweede Wereldoorlog stelde de gemeente de bovenverdieping van het gebouw ter beschikking aan de personeelsvereniging van het gas - water - en licht (Elgawa). Het gebouw werd toen 'de oude zusterschool' genoemd. In 1981 werd het afgebroken voor woningbouw Na de oorlog was er een groot tekort aan onderwijzers. De Jozefschool telde negen leerkrachten voor meer dan 370 leerlingen. Dat was de reden dat vanaf juni 1947 de Broeders van de onderwijsorde van St. Louis uit het Brabantse Oudenbosch les gingen geven op de Jozefschool. Zij betrokken een groot herenhuis aan Hoofdgracht 22 vlakbij de marineofficiersclub. Omdat in de jaren zeventig het broederhuis met de naaste omgeving gesloopt moest worden voor de dijkverhoging verhuisden de broeders naar de Noordzeestraat in Nieuw Den Helder. In de jaren zestig liep het aantal leerlingen sterk terug zodat tijdens de vergadering van de Stichting RK onderwijs op 7 oktober 1965 voor het eerst werd gesproken over gemengd onderwijs van de Jozefschool met de Mariaschool. In die periode werd ook al de voormalige overdekte speelplaats van de Jozefschool, een vierkante overkapping, verhuurd aan het Lidwina ziekenhuis voor het sorteren van het wasgoed. Uiteindelijk nam het stichtingsbestuur het historisch besluit om de scholen met ingang van 1 augustus 1974 samen te voegen tot één school onder de nieuwe naam De Windwijzer. De maatregel tot een fusie was een logisch gevolg van een sterke teruggang sinds 1967 van het leerlingenbestand van de vier RK 79

Levend Verleden - Den Helder | 2007 | | pagina 17