Over de auteurs Inhoud Drs. Jan T. Bremer (1932) studeerde sociale geografie en geschiedenis aan de Gemeente Universiteit te Am sterdam. Als auteur van regionaal historische boeken over de Kop van Noord-Holland ontving hij in 1999 de Zilveren Anjer van het Prins Bern- hard Cultuurfonds. Jan Bremer heeft gewerkt in het voortgezet onderwijs en was o.a. rector van het Johan nes College te Den Helder en van de Rijksscholengemeenschap te Enkhui zen. Hij is redactievoorzitter van Le vend Verleden, het kwartaalblad van de Helderse Historische Vereniging. Drs. John R. Brozius (1961) studeerde kunstgeschiedenis en klassieke ar cheologie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Hij was ondermeer werk zaam in het Zuiderzee Museum (Enk huizen) en het Westfries Museum (Hoorn). Van zijn hand zijn diverse artikelen verschenen over Westfriese kunst en geschiedenis uit de 17e en 18e eeuw. Drs. Ruud Claessen (1953) rondde in 1986 zijn studie economische- en sociale geschiedenis af aan de Uni versiteit van Amsterdam. Sinds 1989 is hij werkzaam als lokaal journalist. Hij is tevens redactielid van Levend Verleden. Rens Schendelaar (1952) is werkzaam op het Marine Onderhoudsbedrijf. Als amateur-historicus is hij sterk be trokken bij de geschiedenis van Den Helder en bij de Helderse Historische Vereniging. Rens Schendelaar publi ceerde diverse boeken en vele artike len voor dag- en weekbladen over de geschiedenis van Den Helder. Hij is redactielid van Levend Verleden. Drs. Peter Swart (1968) studeerde bedrijfskundige economie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Hij is werkzaam als consultant en imple menteert financiële bedrijfssoftware. De afgelopen jaren heeft hij enkele artikelen over het (maritieme) ver leden van Medemblik gepubliceerd. De geschiedenis van deze stad en van de admiraliteit van West-Friesland en het Noorderkwartier vormen zijn specifieke interessegebieden. Drs. Will C. Thijssen (1941) is na zijn studie geschiedenis aan de Rijksuni versiteit te Groningen gaan werken in het voortgezet onderwijs. Hij was directielid van het Johannes College te Den Helder en lid van de Centrale Directie van het Etty Hillesum Colle ge en van de SAVO aldaar. Will Thijs- sen heeft verschillende publicaties op zijn naam staan, o.a. voor de 'Vrien denkring van de Hondsbossche'. Hij is eindredacteur van Levend Verleden. 2. Van het bestuur (Pieter Blank) 3. Ten Geleide (Jaap R. Bruijn) 5. De admiraliteit van West-Friesland en het Noorderkwartier. Een korte inleiding over organisatie, schepen en bevelhebbers (Peter Swart) 11. Het leven en bedrijf van Pieter Florisz (John Brozius) 26. Adriaan Dirksz Houttuijn. Schipper en 'manhaften zeeheld' uit Medemblik (Peter Swart) 44. David Vlugh. 'Enkhuiser heldt' (Will C. Thijssen) 64. De Zeeslag bij Kijkduin op 21 augustus 1673 (Jan T. Bremer) 73. Michiel de Ruyter boegbeeld Marinemuseum (Ruud Claessen) 76. Den Helder herdacht De Ruyter in 1907 met een groot feest (Rens Schendelaar) 80 Over de auteurs 80

Levend Verleden - Den Helder | 2007 | | pagina 82