De PTT gaf een serie herdenkings postzegels uit en er verschenen ad vertenties in de krant, zoals: 'prima geurige 3 cents Michiel Adriaensz. de Ruyter sigaren'. De boekhandelaren brachten een geïllustreerd jeugd tijdschrift uit met daarin het groot historisch verhaal 'Bij Kijkduin', en de bloemisten adverteerden voor het feest met guirlandes voor de pui versiering. De gezamenlijke bakkers deelden mee dat er op de feestdag geen brood werd bezorgd en na on derhandelingen met de directie van Hollands spoor om op 14 juni een extra trein te laten lopen kon het co mité verheugd meedelen dat 's avonds om 11.40 uur een extra trein naar Alkmaar zou vertrekken. Natuurlijk deed het plaatselijk comité nog een laatste oproep aan de inwoners om de stad een feestelijk aanzien te geven door de vaderlandse driekleur uit te steken. En men plaatste een verzoek in de krant aan alle werkgevers, om hun personeel zoveel mogelijk vrijaf te geven: 'opdat in het gehele land van onze De Ruyter-hulde getuigd moge worden. Laat ons daarom tonen, dat ook aan Hollands Noordpunt de kin deren en de mannen der zee nog die waardering vinden, welke zij steeds van het Nederlands volk mochten ondervinden'. De dag vóór het grote feest ontving het comité het bericht dat door enkele weldoeners een ge denkplaat zou worden aangeboden aan de Helderse burgerij als blijvende herinnering aan de admiraal. De aankomst van Michiel Adriaensz de Ruyter met zijn gevolg aan het Havenhoofd. De Ruyter luistert aandachtig naar raadpensionaris Johan de Witt 77

Levend Verleden - Den Helder | 2007 | | pagina 79