Pleiervereniging De Dijk in actie. werpwedstrijd is zondag 28 mei bij Lands End. Daags daarna gaat de avondvierdaagse van Julianadorp van start. Juni 2006 De maand opent met een uitzonderlijke actie. Leden van de christelijk gereformeerde kerk bezetten de hal van het stadhuis een wijle. Inzet is de dreigende uitzetting van een Armeens- Russisch echtpaar met vier kinderen. De actievoerders bepleiten opvang van het gezin in hotel Wienerhof. De verantwoordelijke wethouder Hienkens wijst erop dat het gezin uitgeprocedeerd is. Maar na enig politiek gepalaver krijgt het gezin voor de duur van een half jaar dan toch een plekje in het hotel aan de Parallelweg. De Helderse Courant van 1 juni opent ook met het plotselinge overlijden van de Helderse kunstenaar Rudi van de Wint. Met onder meer zijn schilderingen in de vergaderzaal van de Tweede Kamer en het kunstproject De Nollen nabij NS-station Den Helder- Zuid, geniet Van de Wint landelijke bekendheid. In brede Helderse kring is hij echter minder geliefd. Zo wordt Van de Wints kunst op De Nollen maar al te vaak respectloos afgedaan als 'oud roest'. Een bijzonder lintje daalt neer op Sigtrido Bena Brandini. Hij krijgt de orde van de Ster van Italië en wel wegens jarenlange dienst als vrijwilliger voor het Italiaanse consulaat. Een naschok van de bestuurscrisis van vorig jaar doet zich voor met de financiële claim die oud-burgemeester Jeroen Staatsen neerlegt bij de gemeenteraad. Hij eist tienduizenden euro 's omdat hij van mening is dat een raadscommissie hem in een kwaad daglicht heeft gesteld. De betreffende commissie onderzocht vorig jaar onder meer het bestuurlijk reilen en zeilen van het college waarvan Staatsen voorzitter was. Zaterdag 10 juni. De Dag van de Muziek is ook dit jaar een enorm succes. De binnenstad zindert van de zangers, instrumentalisten en muziekgroepen van allerlei genres. De dirigente Laura Rodenhuis krijgt de gemeentelijke amateur-muziekprijs 2006 uitgereikt. Dezelfde dag opent het Marinemuseum een nieuwe afdeling in gebouw 1 op de oude rijkswerf Willemsoord. Tijdens de openingsceremonie maakt directeur Harry de Bles van het Marinemuseum bekend dat de in april gestolen schilderijen (zie hierboven) terecht zijn. Ze hangen nu muurvast in het museum. In de aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal in Duitsland begint de stad her en der oranje te kleuren. Enig opzien baart de uitverkiezing van de Helderse Marina Veldthuis tot miss Schager Markt 2006. Een opmerkelijk feitje gelet op de niet aflatende concurrentie tussen Nieuwediep en het zelfgenoegzame West-Friese stadje. Op iets meer dan een steenworp afstand in noordelijke richting speelt zich Julianapop af. Mooi weer, goede muziek en heel veel publiek brengen de Ijsbaan van het dorp in tropische sferen. Het Helderse muziek- en jazzweekend kent eenzelfde ambiance. Zonovergoten, volle terrassen en muziek die iedereen tot in de kleine uurtjes in beweging brengt. Sfeer en schwung alom in de stad en dan komt het bericht door dat er weer Helderse banen bij Defensie op de tocht staan. Dit keer is het Betaalkantoor het haasje, een reorganisatie, lees centralisatie richting Kerkrade, waarbij het werk van meer dan veertig mensen op het spel staat. Juni eindigt 'zo'n beetje' met het verhaal van Willem Rep in de Helderse Courant. Hij leert mensen een eigen familiewapen te ontwerpen. Dit staat iedereen vrij en is dus niet alleen voorbehouden aan lieden van blauw bloed. Ruud Claessen Optreden Stookerskoor bij Lichtschip Texel tijdens Dag van de Muziek op 10 juni. 148

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 30