Duinvliet nieuwe kano-, fiets- en wandelroute tussen Julianadorp en Mariëndal. genieten van blaasmuziek en de tropische klanken van de North Sea Steelband. Dezelfde steelband treedt zaterdag 27 mei op tijdens een druk bezocht benefietavond in galerie Windkracht 13 aan de Weststraat voor de gedupeerden van de wateroverlast in Suriname. De avond brengt een tweeduizend euro op. Op Hemelvaartsdag knetteren oldtimer motoren rond op een speciaal daartoe uitgezet circuit op het bedrijventerrein Kooypunt. Den Helder leeft intensief mee met de zeer zware weken die eindexamenkandidaten doormaken. De zweetdruppels spatten van de verslaggeving af in de Helderse Courant. Staan de leerlingen aan het begin van Foreestweg naar Mariëndal. Langs het pad is een vaart gegraven voor kano's en ander waterplezier. Volgens de Misdaadmonitor van het Algemeen Dagblad staat Den Helder op de 42e plaats in de top 50 van crimineelste steden. De politie zet vraagtekens bij de waarde van het onderzoek. Het duurde even, een jaar of zo na de toezegging, maar nu staat de watertoren toch maar mooi voor het voetlicht. Geen felle lichten, maar gedempt en subtiel, wat de toren een heel speciale uitstraling geeft. Echt het bekijken waard. Op zaterdag 20 mei trekken demonstranten van de binnenstad naar het stadhuis. Men protesteert tegen het karige subsidiebeleid van de gemeente inzake evenementen zoals het Historische Weekend en de culturele manifestatie Helder Gekaapt. Op dezelfde dag beleeft Den Helder de landelijke opening van de Week van de Zee die onder meer aandacht vraagt voor de ecologische waarde van de zee. Het driedaagse kook- en muziekfestijn Cape Culinair trekt maar matig publiek. Ondanks artiesten van naam en faam die ervoor naar de oude rijkswerf komen, onder wie Rita Revs en topkoks als Joop Braakhekke en Paul Fagel. Hemelvaart. Historische motoren knetteren op Kooypunt. Het Gemini Ziekenhuis verlaat de zusterflat aan de Polderweg. Andere gebruikers verlaten het pand ook of kijken om naar alternatieve huisvesting. Het gebouw staat op de nominatie om gesloopt te worden voor de stadsvernieuwing. Drie inwoonsters maken in het weekend van 20 en 21 mei nare uren door. Onafhankelijk van elkaar zijn ze slachtoffer van huiselijk geweld. Het tegengaan ervan is een van de speerpunten van de regiopolitie. De betrokken mannen met de losse handjes draaien voor een dag of wat de bak in om daar hun zonden te overdenken. Vrolijker toestanden zijn te beleven op het Loopuytpark in Julianadorp waar een paar honderd toeschouwers hun carrière, tal van senioren hangen hun werkkloffie juist in de wilgen. Zo gaat na een arbeidzaam leven van 41 jaar opticien Loek Deugd per 31 mei 'met vut'. Ook de griffier van de gemeenteraad, Willem van der Paard, zet eind mei een punt achter zijn loopbaan. In een speciale zitting van de gemeenteraad waarin Van der Paard de erepenning van de gemeente ontvangt, wordt afscheid genomen van een markante ambtenaar. Het Beatrixhotel in Huisduinen bestaat 25 jaar. Hotelier Henk Petter viert dit met familie, vrienden en relaties in De Kampanje. De schouwburg zit bomvol. De maand loopt op zijn eind met het begin van een nieuw pleierseizoen van de vereniging De Dijk. De eerste 147

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 29