KB 2 1 Waarnemend burgemeester Faber temidden van kersverse leden van Oranje-Nassau. met de zwaarden, omdat hij oud marineman is. Ook onderscheiden, maar dan anders, wordt Lub Kramer, een fervent cactusverzamelaar. Een kas op de Oranjerie krijgt zijn naam. Triest nieuws bereikt de marinestad met het overlijdensbericht van Tirsa Steenvoorden (23) en Ray Stegeman (23), twee opvarenden van hr ms Amsterdam. De twee jonge marinemensen komen om het leven bij een verkeersongeluk in de havenstad Djibouti. Mei 2006 De meivakantie brengt een gezellige drukte teweeg. Bungalowparken en ook Cape Holland melden een mooie kassaomzet. Ook die van schouwburg De Kampanje trekt aan na een wat teleurstellende kaartverkoop eerder in het theaterseizoen. Het is trouwens altijd een beetje tegen de stroom in roeien voor dit cultuurhuis, jutters lopen er nu eenmaal de deur niet plat. Het inwonertal van Den Helder zakt verder terug naar 58.858 zielen. De Helderse Courant van 3 mei besteedt een hele pagina aan de vele bombardementen op Den Helder in de Tweede Wereldoorlog. Hierbij verloren 179 mensen het leven en raakten velen gewond. Op de begraafplaats wordt op 4 mei een gedenkteken onthuld. De bevrijding krijgt in de Koningstraat gestalte met een driedaags popfestival. Na vele jaren van restauratie kan de oude stoomsleper Y 8122 weer op eigen kracht varen. Destijds werd er speciaal het Stookerskoor voor opgericht. Optredens van dit gezelschap brachten geld in het laatje voor de restauratie. De Willemsoord Sport en Ontspannings Vereniging bestaat 60 jaar. Groot feest in het WSOV-honk De Dukdalf op de oude rijkswerf. Ook feest aan de Kerkgracht met het terugplaatsen van het torentje op het oude raadhuis dat in restauratie is. Het prominente monument viel in januari 2005 ten prooi aan brandstichtende vandalen. Bij het plaatsen van het torentje vlagt de buurt massaal en klingelt het Carillon vrolijke wijsjes. Het netwerk van fiets-en wandelpaden krijgt een impuls van 4,3 kilometer met de officiële ingebruikname van het Duinvlietpad. Het voert de recreant dwars door de bollenvelden van de Van mEBGBÊLjM WsBm 4 M.Man200€ Kijk van cartoonist Martin Man op dalend inwonertal Den helder. In 2015 doet de laatste jutter het licht uit. (cartoon m.man@hi.nl) 146

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 28