nra Schoolreis eerste klas voorjaar 7957, staand achter de kinderen v.l.n.r. NN, Hamel-Dito, L. Ruder, NN, NN, L. Modder, J. Bontes, T. de Boer, zittend geheel rechts S. van Setten van der Meer (foto Elly Hollander). verbinden". De gemeenteraad nam het collegevoorstel op 9 mei 1973 aan. Met ingang van 1 augustus 1973 werd de J.P. Coenschool opgeheven. Direct na de sluiting werd een gedeelte van het gebouw ingebruik genomen als kleuterschool. Als compensatie voor de sluiting van de J.P. Coenschool en de Prins Bernhardschool werd ter vervanging van beide scholen op 1 augustus 1973 als fusieschooi de Anthony van Kanrpenschool in het gebouw van de Prins Bernhardschool aan de Lombokstraat gevestigd. Zo kon een deel van de leerlingen in hun vertrouwde omgeving naar school blijven gaan. Om te voorkomen dat op De dependance van de RK basisschool de Windwijzer in het lokaal van de vroegere tweede klas van de j. P. Coenschool de Anthony van Kampenschool te grote klassen zouden ontstaan werd in overleg met de ouders een aantal kinderen verwezen naar de Tuindorpschool aan de Brakkeveldweg en naar de Wethouder L.F. van Looschool aan de Klaas Duitstraat. Leerlingen die woonden in de Geleerdenbuurt en Tuindorp, gingen naar de Tuindorpschool. Deze maatregel moest men toepassen door de terugloop van leerlingen op de Tuindorpschool. Hoewel in mindere mate was dit ook van toepassing voor de Wethouder L.F. van Looschool. Als begrenzing voor deze school diende de wijk Oud Den Helder met de even zijde van de P.W.A. Singel. Van het onderwijzend personeel van de J.P. Coenschool vond niet iedereen werk op de Anthony van Kampenschool. Een aantal vertrok noodgedwongen naar andere scholen. Als nieuw hoofd op de nieuwe (fusie) school werd mevrouw E.M. Kaan - de Jager benoemd, zij was hoofd van de Prins Bernhardschool. Het hoofd van de J.P. Coenschool, meester Ruder, kreeg met ingang van 1 augustus 1973 eervol ontslag en ging met pensioen. Anno 2006 bevindt zich in het gebouw van de J.P. Coenschool in de lokalen van de voormalige zesde- en eerste klas een Accrès tandartsenpraktijk. Aan niets is meer te zien dat zich daar vroeger klaslokalen bevonden. In de voormalige tweede en derde klas wordt les gegeven aan leerlingen van een dependance van de RK basisschool de Windwijzer en in de lokalen van de vierde en vijlde klas spelen de kleine kinderen van peuterspeelzaal Holderdebolder. Nog wel aanwezig is het gymnastieklokaal aan de Lombokstraat, maar de schooltuintjes langs de Javastraat op de hoek met de Lombokstraat zijn al lang verdwenen. Bron Archief Helderse Courant Gemeentearchief Den Helder: schoolarchief. Rens Schendelaar 135 £1

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 17