De zesde klas in het nieuwe schoolgebouw, circa 1950. wit-ronde verlichtingsbollen werden vervangen door T.L.-lampen. Wat in de eerste jaren nog wel ontbrak was een warmwatervoorziening. In die tijd werd de school in officiële stukken aangeduid als Openbare lagere school No. 12 en als J.P. Coenschool. Schoolvoetbaltoernooi 1960 In de Paasvakantie van 16 tot en met 23 april leverden de J.P. Coen-jongens een opmerkelijke sportprestatie. Nadat op het sportcomplex van de Donkere Duinen achtereenvolgens werd gewonnen van de Callantsoogschool (7-0), Vondelschool (3-1), Pasteurschool (6-1), Jan Ligthartschool (2-0) en Eben Haëzerschool (2-0) volgde de finale tegen de r.k. Breezandschool. Het duel werd zaterdagmiddag 23 april op het hoofdveld van HRC gespeeld. Als coach stond meester A. de Groot langs de lijn. De Helderse Courant schreef over de finale: "Leuk was de ontmoeting tussen de jongens van de r-k school uit Breezand en de J.P. Coenschool. Wij zagen de tweede helft waarin de Breezanders beslist sterker waren. Zij slaagden er evenwel niet in, een doelpunt te fabriceren. Dat was de Coenschool in de eerste helft wel gelukt, door rechtsbuiten Toontje Pronk. Trots en onder luid applaus zochten de kampioentjes met hun meester De Groot de kleedkamer op". Opheffing Na 25 jaar als school te hebben bestaan stelde het college op 1 mei 1973 aan de gemeenteraad voor om de J.P. Coenschool op te heffen. De reden was het dramatisch teruggelopen leerlingenaantal. Gelijk met dit besluit werd dit ook voorgesteld voor de Prins Bernhardschool aan de Lombokstraat en de Professor Van der Leeuwschool aan de Scheldestraat. Het college van B en W schreef daarover aan de raad: "Ten einde te voorkomen dat aan enkele openbare lagere scholen binnen de gemeenschapslinie en in Nieuw Den Helder, wegens het teruglopen van de schoolbevolking en de daaruit voortvloeiende vermindering van het aantal leerkrachten, gecombineerde klassen zouden moeten worden gevormd, besloot uw college in zijn vergadering van 7 juni 1972, overeenkomstig ons voorstel van 30 mei 1972, aan de J.P.Coenschool aan de Bankastraat en de Prof. Van der Leeuwschool aan de Scheldestraat, beide scholen voor openbaar gewoon lageronderwijs, gedurende het schooljaar 1972-1973 geen eerste leerjaar te laten 134

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 16