P7PI Mirjam Don trekt het gewraakte stuk in. Halverwege januari maken wegwerkers een begin met de vernieuwing van het fietspad langs de Weststraat, Zuidstraat en Binnenhaven. Maar er staat meer te gebeuren op het gebied van stadsvernieuwing. De kaalslag voor de cafés in de Koningstraat gaat opgefleurd worden met bomen. Het is de aanzet tot het stadspark dat in deze buurt moet komen. Verder schenkt de Rotary Den Helder een lindeboom. Burgemeester Faber plant hem op de rotonde bij de watertoren. De scouts van Jutters Willemsoord vieren hun 60-jarig bestaan met het aansnijden van een taart ter grootte van een vierkante meter. Op zijn beurt bestaat de Abel Tasmangroep in Julianadorp 25 jaar. Aangrijpend is het boek 'Mijn vrouw-zijn ontnomen', geschreven door de Helderse Zahra Abdi Hersi. Zij vertelt op openhartige wijze hoe zij op achtjarige leeftijd in Somalië besneden en voor haar leven verminkt werd. Woningstichting Den Helder neemt haar nieuwe hoofdkantoor De Vijfsprong officieel in gebruik. Daartoe onthult Ben Mooiman een metershoge plaquette aan de Javastraat. Mooiman is voorzitter van de raad van commissarissen van de corporatie. De gedenksteen toont een verticale tijdbalk die de belangrijkste data weergeeft van de ruim zeventigjarige geschiedenis van de vroegere vakschool voor meisjes. De gevelsteen vermeldt echter niet dat de stichting Vitruvius het gebouw voor sloop behoedde en met succes aanstuurde op de monumentenstatus. F.lf partijen doen mee aan de gemeente raadsverkiezing die voor 7 maart 2006 op de kalender staan: WD, CDA, PvdA, D66, Stadspartij Den Helder, GroenLinks, ChristenUnie, Socialistische Partij, Partij Prins voor Behoorlijk Bestuur, Den Helder Transparant en KiesKees.nl. De maand januari loopt af met actievoerend marinepersoneel op de Moormanbrug. De inzet is een nieuwe cao waarover al jaren gesteggeld wordt. Februari 2006 Motorcrossers voelen zich in het Helderse achtergesteld. Ooit hadden ze een eigen circuit nabij het sport en evenementenpark Quelderduyn, maar die crossbaan werd onder meer wegens geluidsoverlast opgedoekt. Daarna leidden de crossers een zwervend bestaan en werden hier en daar illegale races gehouden. Begin februari wordt duidelijk dat de crossers tien maal per jaar legaal terecht kunnen op Kooijpunt. Paul Verploegh is 25 jaar scheidsrechter van de KNVB en krijgt daarvoor de zilveren bondsspeld. De gemeenteraadsverkiezingen zijn aanstaande en de campagnes van de verschillende partijen beginnen op stoom te komen. Hier en daar vliegt men elkaar in de haren. Zo beschuldigt de Stadspartij Den Helder een andere 'lokaio', Den Helder Transparant, van plagiaat. De laatste zou het partijprogramma van 2002 van de Stadspartij bijna één op één overgeschreven hebben. De Stadspartij overweegt een gang naar de rechter, maar zo ver komt het niet. De tuin voor het gebouw van de Admiraliteit, beter bekend als het Paleis, gaat op de schop en krijgt zijn oude ronde vorm terug. Vlakbij het Paleis aan het Nieuwe Diep komt de eerste oranje brievenbus van ons land te staan. Niet bij wijze van eerbetoon aan het vorstenhuis, maar omdat oranje nu eenmaal de huiskleur van postbedrijf TNT Trappenhuis nieuwe hoofd kantoor woningstichting in gebouw De Vijfsprong, de vroegere vakschool voor meisjes.

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 35