Hedendaagse Historische Voorvallen (2) Omdat ik er van uit ga dat wat in de rubriek Hedendaagse Historische Voorvallen beschreven staat mede bedoeld is om als naslagwerk te dienen in de toekomst, stel ik er prijs op dat de beschreven gebeurtenissen zo nauwkeurig mogelijk worden weer gegeven. Wat betreft het beschrevene over de maand september in uw blad Levend Verleden van december 2005 geef ik u de onderstaande aanvulling: Wethouder de Groot heeft mij niet gedreigd met een rechtszaak, maar een andere bestuurder. Inmiddels is er ook aangifte gedaan tegen wethouder De Groot wegens aanranding. De fractievoorzitter van de WD vond mij niet meer tot objectiviteit in staat, maar ook de fractievoorzitter van Leefbaar Den Helder niet. Overigens deel ik ook niet de conclusie van de schrijver dat het gaat om een drama met alleen maar verliezers. Normaal gesproken had een dergelijke situatie nooit geleid tot de val van een compleet college, inclusief burgemeester. Dat dit nu toch gebeurd is, tekent de politiek-bestuurlijke situatie van dat moment. Het gevolg is dat we nu een compleet nieuw college hebben en ik denk dat de stad en het openbaar bestuur daar wèl bij varen. Met vriendelijke groet, Naschrift redactie. De rubriek Hedendaagse Historische Voorvallen (HHV) heeft niet de intentie te dienen als naslagwerk. De rubriek wil daarentegen het dagelijks leven belichten achter de Helderse zeedijk en wel met een zekere lichtvoetigheid en hier en daar een knipoog. Feiten, toestanden en ontwikkelingen in de Helderse samenleving worden slechts aangestipt, waarbij de dagelijkse berichtenstroom in de media als bron dienen. Dat deze bron onvolkomenheden bevat is evident. Maar het is uiteraard niet te bedoeling dat de rubriek HHV personen of groepen te kort doet. Mevrouw Biersteker voelt zich te kort gedaan. De redactie hoopt haar tegemoet te komen met de hierboven afgedrukte aanvulling. Tjitske Biersteker-Giljou Raadslid ChristenUnie Den Helder

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 7