78 Jarenlang is erover gesteggeld. Het zou worden gesloopt, toen weer niet, later werd het verbouwd en zou de sociale dienst er gevestigd worden, wat niet doorging. Nu betrekt Woningstichting het beeldbepalende gebouw. Met man en macht wordt gewerkt om het complex plus de nieuwbouw die er naast is gezet voor de jaarwisseling gereed te krijgen. De nieuwe naam van het gebouw is De Vijfsprong. GroenLinks kiest Anne Gé Zee tot lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen van 7 maart 2006. Mevrouw Zee versterkt daarmee de zogeheten girlpower die zich in het Helderse politieke landschap aftekent. Ook andere partijen kiezen een vrouw als aanvoerder: Wiltrude Turnhout bij het CDA en Tjitske Biersteker bij de ChristenUnie. Pia Bruin is lijsttrekker van D66 en Rachel Post van de Socialistische Partij. In de categorie opvallend kleingoed past het bericht dat het Noord- Hollands Landschap een korte cursus 'omgang met runderen in het wild' verzorgt. Dit naar aanleiding van balsturig gedrag dat een hooglander stier vertoond zou hebben in de duinen, wat een wandelaar de stuipen op het lijf joeg. In werkelijkheid zijn de dieren goedmoedig en doen ze nog geen vlieg kwaad. Vrijdag n november gaan de kinderen weer langs de deur voor Sint Maarten en zaterdag 12 november zet Sinterklaas voet aan vaste wal. Mariska Steenbergen van het Rode Kruis wint een internationale prijs van deze organisatie. Ze heeft een handige manier ontwikkeld om ouderen met een mobiele telefoon te leren omgaan. De vrijwilligers W. Verweij en mevrouw G. Springveld worden benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Beiden krijgen de onderscheiding voor decennia van inzet voor de Vredeskerk in De Schooten. Ook in het nieuws komt Gerlof Boers. Als sneldichter richt hij in winkelcentrum De Kroonpassage een eerstehulppost voor mensen die niet kunnen rijmen. Handig, zo voor pakjesavond. December 2005 De begin oktober afgetreden burgemeester Staatsen treedt per 1 december vervroegd uit. Niet veel later benoemt commissaris van de koningin Borghouts hem tot waarnemend burgemeester van Teylingen (Z-H). Verzorgingshuis Buitenveld in Julianadorp beheerst het nieuws. Het moet vervangen worden door appartementen voor zelfstandig wonende senioren. Voor bewoners van Buitenveld die niet in de nieuwbouw komen te wonen, wordt een woonplek elders gezocht. Dat is dan wel buiten Julianadorp, want dit stadsdeel telt maar één verzorgingshuis. De zaak doet veel stof opwaaien en een actiecomité verzamelt handtekeningen voor behoud van intramurale ouderenzorg in Julianadorp. Het stadsdeel telt inmiddels bijna 16 duizend inwoners en dat rechtvaardigt een voorziening, aldus het comité. Het Jan Overzet Fonds betaalt een uitje voor een veertigtal kinderen van het asielzoekerscentrum aan de Nieuweweg. Per Jutter Express 'reizen' de kinderen langs een aantal buurthuizen. Het fonds is in het leven geroepen door de Helderse koepelvereniging van buurthuizen. Het Noord-Hollands Landschap neemt in Mariëndal een nieuw stuk natuur in gebruik tegenover Duinoord. Het terrein ligt er nog wat kaal en nat bij, maar dat maakt het struinen er wel spannender op. Net als in voorgaande jaren komt er een ijsbaan op het Julianaplein te staan. Overdekt, lekker warm en met koek en zopie binnen handbereik. Sportservice Den Helder organiseert een ijshockeytoernooi voor schooljeugd en buurthuizen. Voor de rest is het goed toeven in het grand café dat uitzicht biedt op het schaatsplezier. Slecht nieuws op sportief gebied is het faillissement van Basketball Support, wat per direct een punt zet achter het Helderse professionele mannenbasketbal in de landelijke eredivisie. Muzikaal zindert de stad van eindejaars- en kerstconcerten. Symfoniek in het kerkje van Huisduinen, vele ensembles van muziekleerlingen van Triade in hun eigen gebouw aan de Middenweg, Rejoice in de Bethelkerk, het Grootkoor Noord-Holland in de Vredeskerk, enzovoorts. De 29e Seniorenmiddag in de schouwburg trekt traditiegetrouw een volle bak. Een van de vaste muzikanten die een bijdrage leveren aan dit feest van herkenning en ontmoeting is de inmiddels 86-jarige pianist Arie Boot. In voorgaande afleveringen van deze rubriek passeerde de Bonaire meerdere keren de revue. Het negentiende-eeuwse schip wordt op de oude rijkswerf Willemsoord in oude luister hersteld. Velen dachten dat het schip op zinken na compleet versleten was, maar medio december meldt de scheepsrestaurateur dat de spanten van de Bonaire nog in opmerkelijk goede staat verkeren. Zo goed zelfs, dat het schip ooit weer kan varen en dat mag een historische opsteker heten zo aan het eind van een roerig Helders jaar. Ruud Claessen

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 40