69 die ik me nog herinner: de kinderen van Borst (de postbode), Bakker (van de melkboer) IJzendoorn (Werfiaan) en vele anderen. Een zoon van Bakker en van Borst kom ik nu nog wel eens tegen, de laatste is ook postbode. Ook Cruijff woonde bij ons in de straat, Peter C. de weerman. Al met al zijn het leuke herinneringen en is het typisch dat je een groep vormde die dicht bij elkaar woonde, er was saamhorigheid! Je ging om met jongens, maar ook met meisjes, zodat je al vroeg "verkering" had maar dit tussen aanhalingstekens. Zo'n verkering duurde een dag, of een paar dagen...! Later werd er een kousenfabriek op óns grasveld gebouwd/de Hin'. Inmiddels gesloopt en er werden voetbalwedstrijden gehouden in de avond, b.v. PPT-Takelaars (van de Werf). Maar ons speelterrein werd ook de Buitenhaven, met zijn toen nog houten steigers, waar b.v. de Neptunus lag, een wachtschip. Ook keken we vaak in rijksspoeltonnen en vuilnisbakken, want nieuwsgierig was je. Later, toen ik zelfbij de Marine terecht kwam, begreep ik de vraag: "Waarom heeft een Nieuwedieper een eeltrand op zijn buik? "Van het hangen over die spoelton!" En dan de Dijk met zijn betonnen muur en echte pieren die in zee liepen met hun houten paaltjes. Je zocht alikruken en mosselen die je mee naar huis nam, zodat je moeder weer wat te koken had. "Eerst een nacht spugen" zei mijn vader dan! En zwemmen leren in het ijskoude Deze foto is genomen eind jaren '40 van de vorige eeuw. Van links naar rechts: Annemarie Caasterveld, Anneke van Wees, Bert Borst, Wim Borst, Bart Pompert en Jan Borst water van 'Band', ook aan de Dijk. De schooltijd brak aan en we gingen met z'n drieën naar de 'Prellewegschool'. Een woord dat we nog steeds zo uitspreken....! Je had een voor- en achterschool. Maar daar over later! L.C. (Bart) Pompert

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 31