66 De grote overdekte tribune op de Streepjesberg aan de Bremstraat, uiterst links is een deel van de bouten jongenstribune zichtbaar aan. Het was de eerste week van juli in het jaar 1950 hét gesprek in Den Helder. Op woensdagavond 12 juli om zeven uur werd in Krasnapolsky te Amsterdam het protest van HRC in behandeling genomen. Voor HRC gingen de heren De Boer (voorzitter) Jansen (bestuurslid), De Jong (aanvoerder) en T. de Boer (rechtsbuiten) naar Amsterdam. Na een KNVB-zitting van bijna een uur maakte de protestcommissie de uitspraak bekend. En kwam eindelijk het verlossende woord, dat HRC het protest had gewonnen en naar de tweede klasse promoveerde. Burgemeester Rehorst feliciteerde als eerste het bestuur van de voetbalvereniging in Amsterdam met een grote bos bloemen. Ondertussen hadden zich op het HRC-veld vele supporters verzameld. De krant schreef: "Om acht uur stond de Sportlaan finaal op stelten toen via de geluidsinstallatie aan de vele wachtenden werd meegedeeld: 'HRC is tweede klasser'. Een ogenblik was het stil. Even moest het tot al die mensen op de Sportlaan en op het HRC terrein doordringen, dat het al zo ver was. HRC tweede klasser. Een zucht van verlichting ging door de wachtende schare. Een ieder begrijpt, wat het voor de Roodjakken zeggen wil, weer in de tweede klasse te mogen uitkomen. Een grote optocht van HRC'ers, trok door de stad, met in hun midden het Stedelijk Muziekkorps, dat voor pittige feestmuziek zorgde. Dansend en zingend werd de spanning verdreven". Tijdens de receptie op zaterdagmiddag 15 juli in Formosa veranderde de feestzaal in een bloementuin, onder de vele genodigden bevonden zich ook de scheidsrechter en de grensrechter van de beruchte wedstrijd HRC - Rapiditas. De scheidsrechter vertelde nadrukkelijk dat hij en de grensrechter niets met het uiteindelijke resultaat hadden te maken: "Als scheidsrechter deden zij hun plicht en een fout werd door de bond hersteld. Als herinnering overhandigde scheidsrechter Hessink de fluit waarmede hij de beruchte wedstrijd heeft geleid, zodat straks voor de hogere klasse, met de fluit de mentale voorbereiding kan worden ingeleid", aldus de Helderse Courant. De feestavond op 15 juli in Formosa was voor heel HRC onvergetelijk. In twee autobussen, voorafgegaan door het Stedelijk Muziekkorps, reden de spelers met het bestuur en hun vrouwen naar Formosa. Zegevierend reed de stoet stapvoets vanaf de Sportlaan langs de route Narcisstraat, Violenstraat, Begoniastraat, Lorentszstraat, Overweg, Sluisdijkstraat, Keizerstraat, Spoorstraat, Vlamingstraat, Oostslootstraat, Looyersteeg, Loodsgracht, Koningsplein en Koningstraat. De krant schreef: "Overal stonden de stadgenoten langs de weg en

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 28