65 was geweest. Omdat zij bleven protesteren liep de scheidsrechter uiteindelijk toch naar de grensrechter die hem vertelde dat de bal niet uit was geweest en dat hij niet had gevlagd. Toen deed de vreemde situatie zich voor dat de scheidsrechter, onder druk van Rapiditas, het doelpunt toch afkeurde en het spel liet hervatten met een ingooi. Daar is heel wat om te doen geweest of de bal nou wel of niet uit was, maar de scheidsrechter gaf geen doelpunt, het werd geen 3- 1 voor ons. Het bleef 2-1 en ik weet zeker dat als hij hem goedgekeurd had wij naar minstens 5-1 zouden uitlopen. Maar we kregen zo'n verschrikkelijke mentale dreun en het werd dan ook 2-2 en 2-3 voor Rapiditas. Na afloop van de wedstrijd vertelde de grensrechter aan omstanders - en ik stond er dichtbij en heb het zelf gehoord - al slaat u met een moker op m'n hoofd die bal was niet uit". Tragedie aan de Sportlaan "Vele duizenden voetballiefhebbers grepen zaterdagavond in de laatste minuut van de wedstrijd HRC - Rapiditas vertwijfeld naar 't hoofd, toen de bal uit een corner door een kluwen spelers in het doel van de roodjakken werd gedrukt", schreef de Helderse Courant op maandag 3 juli 1950. "Het onmogelijke was geschied. HRC dat vrijwel voortdurend enthousiast de toon had aangegeven, zelfs een voorsprong verwierf, zag zich in de laatste minuut van een ondraaglijk spannende strijd een zeker tweedeklasserschap ontnomen. Ronduit kunnen we hier neerschrijven, dat Rapiditas door zijn 3-2 overwinning op weinig eervolle wijze zijn plaats in de tweede klasse kon behouden. De vreugde van het handjevol Weespenaren na afloop van de wedstrijd, kunnen wij plaatsen. Wij zullen de laatste zijn, die een ander geen voorspoed gunnen. Wij zullen ook de laatste zijn, die scheidsrechters verwijten maken. Maar ditmaal voelen wij ons verplicht een uitzondering te maken, daar scheidsrechter Hessink een fout heeft gemaakt, die HRC een jaar achterop kan brengen. En dat is te veel". Minstens vijfduizend toeschouwers zagen HRC toen verliezen. Onmiddellijk na dit voor HRC zo tragische einde van een veelbelovende kampioenswedstrij d tekenden de Roodjakken protest Het eerste elftal van HRC dat op i juli 7950 tegen Rapiditas speelde, boven van links naar rechts: verzorger Jan Jansen, Ruud Koster, Teun de Boer, Joop van Knijff, Geert de Vries, Lau Rijkers, Piet de Vries, Cock Bakker, trainer Mr. John Leavy, midden: Isaac de Wer ker, Loet de Jong, Wiebe Roomeijer, voor: Henk Zwart, keeper Jan Dijkshoorn, Dick Bot en grensrechter Gerrit Stolk

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 27