Nieuwe foto's 48 Een legervoertuig met jongelui op het Havenplein voor Hotel Den Burg. Let op de Nederlandse leeuw achterop het voer tuig. De staande blonde jongen links is Riekes Post. Het staande meisje onder de D van Den Burg is Nicky Duij vinden wat de foto's eigenlijk voorstellen. Er werd contact gezocht met Wim Kalkman, die al spoedig antwoord kon geven op de vraag wat die jongelui nu op die legertrucks deden. De foto's zijn genomen in juni of juli 1945. In die tijd gingen jongelui uit de hogere klassen van middelbare scholen uit Haarlem en omgeving naar Texel om de boeren daar te helpen bij de oogst. Deze jongens en meisjes kwamen vooral van het Kennemer Lyceum. De jongelui vonden op Texel onderdak in de ULO school in Den Burg en in de landbouwschuur Sarasanni. De foto's zijn waarschijnlijk gemaakt op de terugweg van Texel. Enige personen op de foto's zijn herkend, o.a. de BS-er Lex Haak (zie foto). Indien u meerdere personen herkent, of meer weet van deze gebeurtenis kunt u contact opnemen met ondergetekende Met dank aan het Genootschap Oud Zandvoort voor het beschikbaar stellen van de foto's. Maarten Noot HOTEL. Enige tijd geleden kwamen we in contact met leden van het Genootschap Oud Zandvoort. Zij hadden n.1. een tiental foto's in hun archief van vlak na de oorlog. Die zijn gemaakt door Anton Bakels. Op het rolletje staat vermeld: "Amerikanen, oude legervoertuigen Zandvoort". De vereniging herkende hier niets bekend in. Op een van de foto's staat n.1. een legervoertuig vóór Hotel Den Burg. Voor ons volkomen duidelijk: Havenplein Den Helder! Maar voor de leden van het Genootschap Oud Zandvoort was dat niet zo eenvoudig. Pas na een lange omzwerving kwam men bij ons terecht. Nu was het echter zaak uit te

Levend Verleden - Den Helder | 2006 | | pagina 10