38 Sloop gebouw onderzeedienst aan de Buitenhaven Onderzeedienst aan de Buitenhaven gaat onder de slopershamer. Ervoor in de plaats komt een plantsoen en parkeergelegenheid. Het gebouw stond al een tijdje leeg. Zaterdag 4 juni barst de Helderse binnenstad uit zijn voegen tijdens de Dag van de Muziek. Het evenement wordt voor de elfde maal gehouden, kent achttien podia en meer dan vijftienhonderd deelnemende muzikanten en zangers. Zo is het op de hoek van de Beatrixstraat met de Parallelweg een gezellige boel met koren die het levenslied bezingen. Een ander evenement van grote getallen dient zich aan: de Helderse Avondvierdaagse. Meer dan 5500 wandelaars stappen vier dagen energiek door Den Helder op weg naar de traditionele intocht met veel bloemen en kilo's snoepgoed. Minder vrolijk stemt de sluiting van bakkerij Kamps, voorheen Bruinsma, aan het Ravelijncenter. De excentrische ligging van Den Helder is de belangrijkste reden; de bakkerswagens moeten te veel kilometers en kosten maken om supermarkten in den lande te bedienen. Werk, werk, werk. Het is een continue slag die Den Helder te leveren heeft. Dat doet de gemeente alleen, maar ook samen met buurgemeenten. Het nieuwste samenwerkingsverband - want er zijn er in de loop der jaren al een paar in het leven geroepen - is NoordWest 8 waarvan ook gemeenten als Alkmaar, Hoom en Heerhugowaard deel uit maken. Het nieuwe lobbyplatform moet de economische Ontwikkelings maatschappij Noord-Holland Noord aansturen. Met het Gemini Ziekenhuis gaat het weer goed. Men is uit de rode cijfers, zo meldt de directie. Met het Medisch Centrum Alkmaar wordt op tal van gebieden samengewerkt. Personeel van de ambulancedienst is minder blij. Samen met brandweerlieden protesteren ze op het Julianaplein tegen het kabinet dat de pensioenleeftijd wil verhogen. Juni 2005 Aan de Molengracht wordt de laatste steen gelegd van het appartementengebouw De Molen. I n het complex is een nauwkeurige replica opgenomen van de gevel van het vroegere onderkomen van de RK Volksbond, na de Tweede Wereldoorlog ook bekend als het Casino. De Helderse Historische Vereniging haalt het nieuws met de klokkentoren van de Opstandingskerk in de Lorentzstraat. Het is een beeldbepalend object, eigendom van de HHV en mag model staan voor naoorlogse architectuur. Nu wil het geval dat er betonbrokken uit de toren vallen, wat op de begane grond natuurlijk Gei'el Casino aan Molengracht nauwkeurig 'teruggebouwd'

Levend Verleden - Den Helder | 2005 | | pagina 40