51 37 Watertoren aan Vijfsprong in nieuwe glorie een festijn voor blaasmuziek op het Loopuytpark in Julianadorp. Ook veel muziek bij de intocht van de dorper avondvierdaagse. Het Helderse strand wordt verblijd met vijf Blauwe Vlaggen en dat betekent vooral relatief schoon zwemwater. Vanaf de dijk bij Lands End suizen platte steentjes over het water. Wie zijn of haar steen het meeste keren doet stuiteren, wint de wedstrijd. Inderdaad, hier hebben we het over een typische jutterbezigheid: pleieren. Vereniging De Dijk organiseert de pleierwedstrijd. Tussen de gemeente en de restaurator van de watertoren bestaat grote onenigheid over geld. Het bouwbedrijf Anbo uit Alkmaar claimt 745 duizend euro voor meerwerk. De gemeente wil niet meer betalen dan zo'n 60 duizend euro. De aannemer laat beslag leggen op de toren en deze gaat hermetisch op slot. Het eerste damesteam van Cape Holland basketbal verovert voor de elfde maal de landstitel. Juni 2005 De maand juni zet optimistisch in met het nieuws dat de puntenslijperverzameling van Marijke Prudon te zien zal zijn in een landelijke tv-commercial van koekjesfabrikant Verkade. De verzameling is werkelijk enorm en omvat duizenden slijpers. Inzake Julianadorp breekt een 'historisch' relletje uit. De amateur-historicus Marinus Vermooten werkt aan een boek over honderd jaar dorp in het Koegras. In het jubileumjaar 2009 moet het uitkomen. Nu wil het toeval dat ook mevrouw Engelien de Graaf te Julianadorp werkt aan een overzichtsgeschiedenis. Twee boeken lijkt te veel van het goede en in de Helderse Courant vallen enige venijnige woorden. De zaak wordt later in der minne geschikt; er verschijnen twee boeken over 100 jaar Julianadorp. Een storm in een borrelglaasje is gaan liggen. Wapen van Den Helder nu thuis voor daklozen Pretpark Cape Holland komt weer terug in beeld. En hoe! Het Openbaar Ministerie is al een jaar bezig met een onderzoek naar mogelijk gepleegde strafbare feiten bij de restauratie van de oude rijkswerf. In de loop van de maand komen tal van feiten uit dit onderzoek naar buiten, wat voor een werkelijke storm van publiciteit zorgt. Niet alleen in het Helderse, maar ook provinciewij d en zelfs landelijk. Zo is er ophef over bonussen die twee directieleden van Willemsoord vooruitbetaald zijn door ontwikkelaar Libéma van het nautisch themapark. Feit is ook dat de raad van commissarissen van Willemsoord, de huurbaas van Cape Holland, is opgestapt. De toezichthouders kunnen niet verder door één deur met Libéma die het VOC-schip Prins Willem goedkoper zou hebben gekocht dan de commissarissen zou zijn verteld. Het flatgebouw van de

Levend Verleden - Den Helder | 2005 | | pagina 39