^>it s kano^ v: 4= Heeft U iets te vieren? Heeft Uw sportclub een toernooi? Wordt uw zaak geopend of heropend? Wiit U eens wat anders dan anderen? Huur dan Voor uw bruiloft, jubileum of verjaardag maar ook voor het startschot van het toernooi van uw sportclub of een feestdag bij u op de zaak kunt u ons kanonnonenteam inhuren. Zij maken uw feest een knallend succes. Voor meer informatie kunt u terecht bij Jan Bongers. Het kanon schietteam in actie bij de viering van het 40-jarig bestaan nieuwbouw. Een eigen schietlokaal voor wapens van zowel licht, als zwaar kaliber bleef toch het ideaal en bovendien had de verhuurder van de kelderruimte onder "De Boeg" deze zelf nodig. De schutters van "De Vrijheid" moesten dus opnieuw op zoek naar een ander onderkomen. Tijdens een inspectie van de schietbaan onder "De Boeg" in 1992 deed een van de inspecterende ambtenaren het bestuur de suggestie om eens te kijken of de oude, leegstaande torpedobunker op fort Oostoever geen geschikte schietlocatie zou zijn. Die bunker was gebouwd in 1937 om zeemijnen op te slaan. Omdat hij vlak bij de haven lag konden de mijnen gemakkelijk met lorries via rails naar de afgemeerde schepen worden vervoerd. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werd de bunker door de Duitsers gebruikt voor munitieopslag, na de oorlog tot begin 1978 weer door de Koninklijke Marine voor de opslag van o.a. torpedo's van de Onderzeedienst. Daarna werd de bunker door Domeinen voor een symbolisch bedrag afgestoten aan de gemeente. Die wilde er wel voor een 'mooi' bedrag vanaf. Een delegatie van "De Vrijheid" is het object toen gaan bekijken, maar kwam tot de slotsom dat de bunker niet aan de gestelde criteria voldeed. Doorslaggevend was de hoge aanschafprijs van 250.000 gulden. Daarbij zou er zeker nog voor 300 a 400.000 gulden vertimmerd moeten worden om de bunker leef- en schietklaar maken! Het tegenaanbod van "De Vrijheid" om het object voor het symbolische bedrag van één gulden over te nemen, werd afgewezen. Het plan van de gemeente om de betonnen kolos dan maar te slopen en zo grond vrij te maken voor nieuwbouw ging ook niet door. Op Oostoever geldt namelijk een springverbod. De bunker ligt in de zog. plofzone en daar mag alleen mechanisch worden gesloopt, dus zonder springstoffen te gebruiken. En dat maakte de sloopkosten wel erg hoog. Die werden geraamd op 1.000.000 gulden!^ Toch naar de torpedobunker Maar de gemeente wilde de torpedobunker toch wel kwijt en bond in. Het leegstaande, uitgewoonde en verwaarloosde object werd, met een strook grond van 7,5 meter over de gehele breedte, voor 100.000 gulden verkocht aan "De Vrijheid". Op een Buitengewone Algemene Ledenvergadering op 12 november 22

Levend Verleden - Den Helder | 2005 | | pagina 24