SJteuccI Men moest dus uitkijken naar een nieuwe accomodatie. Op de jaarvergadering van 1982 werd de huisvesting in een beleidsnota aan de orde gesteld. Met de gemeente werden onderhandelingen aangeknoopt over een stuk grond met opstallen aan de Rijksweg. Er werden drie opties aan de orde gesteld: renovatie, nieuwbouw en aanpassing van een ander pand. Omdat de eerste twee financieel onhaalbaar bleken, werd het nummer drie. De keuze viel uiteindelijk op de kelderruimte onder de gymnastiekzaal van Algemeen Christelijk Vormingscentrum "De Boeg" aan de Middenweg 159. In deze voormalige fietsenstalling werden tien verwarmde schietpunten aangelegd, met automatisch schijventransport: zeven daarvan konden worden gebruikt voor het schieten met klein kaliber geweer in drie houdingen, alle tien voor pistoolschieten. Daarnaast had de nieuwe schietlocatie een fraaie kamer voor bestuur en wedstrijdleiding, een reparatiewerkplaats, een bergruimte voor de geweer- en pistoolkoffers van de schutters, een goed geoutilleerde keuken, een garderobe en een ontspanningsruimte met bar. Verbouwing en inrichting kostten ruim 35.000 gulden. Onder leiding van voorzitter Jan Kok hebben de schutters de ruimte eigenhandig verbouwd en ingericht en een en ander betaald via o.a. een forse contributieverhoging en het uitgeven van obligaties. De nieuwe accommodatie werd op 19 november 1983 officieel geopend door de directrice van "De Boeg", Mevr. Rouffaer. Die loste een welgemikt openingsschot en besloot haar toespraak vol humor met de woorden: het is een daverend succes geworden. Er rest mij niets meer dan u toe te wensen, dat u hier nog veel in de roos en in de lach mag schieten." Eind 1983 telde "De Vrijheid" 124 schutters. Om de toeloop van nieuwe leden op te kunnen vangen moest de accommodatie efficiënter worden gebruikt. Dat betekende, dat het aantal schietavonden werd uitgebreid tot twee: naast de donderdagavond kwam (en bleef) die op de dinsdag. Voor zwaar kaliberwerk en zwartkruit schieten bleef men gebmik maken van de marine schietbaan op het Nieuwe Haventerrein en van de schietkelder in het hoofdbureau van politie. Met de bouw van het nieuwe politiebureau in 1997 viel die laatste mogelijkheid weg.12 Het Visueel In 1983 verscheen ook het eerste nummer van een eigen verenigingsblad. Het kreeg de naam "Het Visueel". Na 1990 verscheen het een paar jaar niet, bij gebrek aan redactieleden in 2000 helemaal niet meer, om twee jaar later weer als een fenix uit zijn as te herrijzen.^ "Het Visueel" is een bron van informatie voor alle leden en draagt zeker bij "omme vrijnscappe ende eendrachdicheyt onder den selven schutten te macken." Het kanon schietteam Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan werd op 1 september 1990 het (ie) kanon van "De Vrijheid" onthuld. Het was, in hun vrije tijd, gemaakt door M.W.(Chiel) Beerling, J.(Jan) Bongers en P.M.(Thieu) Cuppens en had 320 gulden gekost. Uitgedost in uniformen uit de Napoleontische tijd, kan het kanon schietteam worden ingehuurd om feesten en partijen enz. op te luisteren. Als zodanig vormt het voor "De Vrijheid" een prachtig visitekaartje en een aardige, extra inkomstenbron. In het Jaarverslag van 1993 lezen we dat het kanon schietteam van "De Vrijheid" zich zeer goed had gepresenteerd bij de opening van Fort Kijkduin en Musee Den Helder. H Van het optreden van het kanon schietteam konden we genieten op 16 juli j.1. toen, als start van de viering van het 40-jarig bestaan, een schot gelost werd met het antieke kanon uit 1834 dat sinds kort staat verankerd voor de ingang van de bunker van "De Vrijheid" aan het Nieuwe Werk 36. Nieuwbouwplannen "De Vrijheid" heeft al weer een paar jaar een nieuw - en naar verwachtig nu permanent! - onderkomen. In 1991 werd weer gesproken over 21

Levend Verleden - Den Helder | 2005 | | pagina 23