n*ai Nic Tielrooy aan de Weststraat of liever bij Selbach aan de Kanaalweg. Frans die animeerde de verkoop door het ritme van een lekkere jazzplaat mee te tikken of mee te 'diggen' (Cab Calloway - Nat Gonella, enz.). Als 't even kon, gingen we op zaterdagavond naar de markt, heel gezellig met de verlichte kramen in de Molenstraat. Er was altijd wel een leuke standwerker om z'n wonderproduct te bekijken of te kopen. M'n vader kocht een keer een klein blikken geval om de 'fèènste majenèsse' mee te maken. Een rond plaatje met gaatjes, een steeltje er aan met oog. Dit werd door de koopman snel op en neer bewogen in een kleine weckfles nadat hij er eerst een paar eieren en wat olie in had gedaan. Pa stond er thuis tijden mee te hannesen en begon op laatst wat achteruit te bidden; 't is nooit wat geworden. Een Groninger verstaat over (verloren) geld geen grappen! Bij daglicht nog even terug naar de Molenstraat. Bijna aan het einde van de straat, dicht bij de Keizerstraat, was een klein winkeltje waar ze, meen ik, behang verkochten. Links in de etalage een grote kleurenplaat met een uitbeelding van de Moeilijke en de Makkelijke weg naar de top van een hoge berg die kennelijk de Hemel voorstelde. De moeilijke weg om in de hemel te komen was er een bezaaid met ondeugden en obstakels, die heb ik toen al onbewust gekozen, 't Was ook de spannendste! M'n vader zei 't me meermalen: 'je bent iemand met behoorlijke afwijkingen'. Hij had gelijk; óók bronnen van plezier én inspiratie! Dick Zeedijk, Goor i7 De zaterdagmarkt in de Molenstraat EÜ

Levend Verleden - Den Helder | 2005 | | pagina 19