Polderweg met rechts de afscheiding van het Spooremplacement in ca. 1910 mini-etalage van kapper Weil in de Krugerstraat en ik een bal lelijk miste, ruit eruit, snel er van tussen! Ook wel wat pittige ondeugd. Zo werd mijn zus Annie eens door Klaas Mouwe en Arie de Bruin gewezen op iets hoog in de lucht. Toen ze ingespannen tuurde, ritste een van hen snel haar broekje op de hakken. Vader wist hen én de ouders te vinden! Nog zoiets. Op de Laan tegenover de Ambachtschool was het '7de leerjaar'. Op een winterdag werd daar door de Ambachtschoolboeven de trainingsbroek van één der meisjes met sneeuw gevuld. Directeur Smit van de ABS kreeg het druk met de nasleep er van! Natuurlijk werd er ook 'schuilhokkie' gespeeld. Ideale buurt daarvoor, vanwege diepe portieken en lange brandstegen. Zo had je op de Polderweg het portiek van meneer La Lau, de schrijver over de NZHRM, waarin een uitgeholde rode steen de 'rouge' leverde voor sommige meisjes. Bijles had ik op gegeven moment volgens m'n ouders wel nodig omdat ik nooit 100% bij de les was en zodoende een paar keer bleef zitten. Zo kreeg ik met nog drie andere sufkoppen bijles van een jonge onderwijzer die algemeen "Rooie Roeltje' werd genoemd vanwege zijn rode haar, Roel Schouwvlieger. Later nog eens weer bijles wiskunde van Kees Nebbeling, een MTSer. Vader Nebbeling was de opzichter van de begraafplaats Huisduinen en een vriend van mijn vader. Zo hoorden we vaak direct hoeveel dode Duitsers er na een bombardementsnacht weer in Bierstraat met Tivoli bioscoop in de Molenstraat Polderweg den Helder 15

Levend Verleden - Den Helder | 2005 | | pagina 17