wel. Het is een licht glooiend nollenterrein, waar in de toekomst bedrijven moeten komen. De belofte ligt er dat het specifieke natuurhistorische karakter behouden blijft. Februari 2005 Den Helder is geen stad meer van louter jutters. Zo telt Nieuw-Den Helder tientallen verschillende nationaliteiten en culturen. Een voorbeeld is de Hindoegemeenschap. Vorig jaar wijdde deze een eigen tempel in aan de Annie Romein-Verschoorlaan. De gemeenschap is van plan er een 'toren van symboliek' bij te bouwen. De uitbreiding moet van de tempel een Hindoeïstisch bedevaartsoord maken. En ook in februari komt een monument in de kijker: het oude pompstation (1908) aan de rand van Huisduinen. Reeds meer dan twintig jaar delibereert de goegemeente over een bestemming als kunstatelier. Het wil er maar niet van komen en het gedraal mag symbool staan voor Helderse daadkracht anno 2005. Goed nieuws vernemen we uit de Balistraat. Hier blijven 56 karakteristieke huurwoningen van Woningstichting voor de toekomst behouden. Er was sprake van sloop voor nieuwbouw. De woningen dateren van de jaren twintig van de vorige eeuw, en zijn door de gemeente als beeldbepalend aangemerkt. De Coöperatieve Visafslag Den Helder - Texel meldt een omzet van 35,1 miljoen euro over 2004. Dat is minder dan in 2003 toen voor 35,6 miljoen euro aan vis werd afgeslagen. De oorzaak die genoemd wordt, is een prijsdaling door toenemende aanvoer vanuit China. Februari 2005 Na een periode van schraalhans is keukenmeester, heeft het Gemini Ziekenhuis de financiën weer op orde. Daarnaast zoekt het samenwerking met het Medisch Centrum Alkmaar. Het is een kans om meer medisch-specialistische zorg aan te bieden in de Noordkop, is de redenering. Andermaal haalt een monument het nieuws, dit keer het Lichtschip Texel. Door het geringe bezoek is het schip 't muurbloempje van Cape Holland. Erger nog: het ligt weg te roesten in het bassin van Willemsoord en moet hoognodig het dok in. Het lichtschip ligt sinds 1995 in Den Helder. Twee 15-jarige jongens worden gearresteerd op verdenking van de brandstichting, in januari, in het oude raadhuis aan de Kerkgracht. De sterke arm verricht tevens enkele aanhoudingen inzake de opgemelde inbraakgolf. De Helderse investeerder Broeke geeft een en andermaal te kennen het oude raadhuis te willen kopen, maar de eigenaar houdt de boot af. Er moet snel wat gebeuren wil verder verval van het zwaar beschadigde gebouw voorkomen worden, aldus Broeke. Maar dat is nu juist een probleem in het Helderse anno 2005: snelheid maken, zeker waar het gaat om behoud van cultureel historisch erfgoed. De gemeente verklaart weinig tot niets te kunnen doen, omdat het om particulier eigendom gaat. Maart 2005 Woensdag 2 maart is een gedenkwaardige dag. Koning Winter had nog niet veel van zijn kunnen laten zien, maar slaat alsnog toe en wel met een dik pak sneeuw. Het is stadsbreed glibberen en glijden geblazen. En dat met de lente voor de deur. Cijfers wijzen uit dat buurgemeenten van Den Helder qua inwonertal toenemen. De regio groeide in 2004 met 600 inwoners, terwijl Den Helder er zo'n 450 verloor. De vernieuwing van het stadshart is een van de wapens waarmee de marinestad de dalende lijn wil ombuigen in een stijgende. In de binnenstad van Den Helder wordt gesloopt dat het een aard heeft. Het is de opmaat naar een nieuw en kloppend stadshart. Begin maart wordt duidelijk dat de woonbuurten Centrum en Oostsloot tot 2020 buiten de plannen blijven. De belangenstichting Werkgroep Centrum haalt opgelucht adem. Op vliegkamp De Kooy slaat Helden der Zeeplein donderdag 3 maart 2005 rond zes aar in de namiddag. Heftig winterweer had alsnog toegeslagen. 125

Levend Verleden - Den Helder | 2005 | | pagina 39