Hedendaagse Historische Voorvallen Algemeen Dagblad, 5 mei 1984. Januari 2005. Den Helder beleeft een rustige jaarwisseling. De traditionele nieuwjaarsduik op 1 januari bij strandslag Julianadorp trekt meer dan tweehonderd wintervaste badgasten. Is de duik enkele decennia oud, een nog jonge traditie is de verkiezing van de Jutter van het Jaar. Voor 2004 is Dick van der Weide de uitverkorene. Hij is een gekend organisator van atletiekevenementen. De ondernemersprijs voor 2004 gaat naar het offshorebedrijf Holland Stores van Daan en Joke Groot. Van een andere orde is de gewoonte van Helderse carnavalsclubs om in polonaise door de binnenstad te trekken. De gezamenlijke feestverenigingen doen dit in de aanloop naar hun galafeesten. Acties die geld en goederen moeten opleveren voor de slachtoffers van de zeebeving in Azië, tweede kerstdag 2004, breiden zich uit. De gemeente Den Helder doneert 60 duizend euro, 1 euro per inwoner. Ondernemers staan dagopbrengsten af, muziekgroepen doen mee aan benefietvoorstellingen en ook schoolkinderen laten zich niet onbetuigd bij het inzamelen van geld. Januari 2005 Voor het KNRM-station op het Harssens-schiereiland meert de Johannes Frederik af. Naast de Dorus Rijkers is het de tweede reddingboot die in Nieuwediep een ligplaats krijgt. Het betreft een proef van de KNRM om haar reserveboten over de verschillende stations te spreiden. Op de Nieuwe herenhuizen aan de Loodsgracht. Het is een voorbeeld van 'historiserend bouwen' in de Helderse binnenstad. Zr Ms Bonaire ligt aan de voet van Cape Holland. Het attractiepark dreigt er net zo verfomfaaid bij te komen liggen als het ooit zo trotse zeilschip met stoommachine. Loodsgracht wordt de laatste hand gelegd aan twee herenhuizen. We zien nieuwbouw, maar wel van een soort die de sfeer van vroeger ademt. Op de betreffende locatie was tot in de laatste jaren van de vorige eeuw verfhandel Van Brederode gevestigd. Over 123

Levend Verleden - Den Helder | 2005 | | pagina 37