Van het bestuur Van de redactie Bij het verschijnen van dit num mer van Levend Verleden liggen de vakanties al weer enkele weken ach ter ons en zijn we weer volop aan het werk. Tijdens zo'n vakantieperi ode verwacht je dat het werk groten deels stil ligt, maar niets is minder waar. Een aantal zaken werd wat op een lager pitje gezet, maar lopende zaken gingen gewoon door. Enige weken geleden hebben we plotseling afscheid moeten nemen van ons redactielid Geert Hakkenes. Zijn onverwacht heengaan is voor zijn vrouw, kinderen en verdere familie een groot gemis, maar ook voor zijn vele vrienden en vereni gingsmensen is zijn overlijden een bijzonder verlies. Binnen de Helderse Historische Vereniging zullen we Geert erg missen en hem met warme gevoelens blijven herin neren. De afgelopen tijd hebben we van meerdere leden van de Helderse Historische Vereniging afscheid moeten nemen. Door de nabestaan den wordt de vereniging regelmatig benaderd om advies ten aanzien van nalatenschappen omtrent docu mentatie over Den Helder. Op deze wijze komt de vereniging in het bezit van waardevolle materialen, waar we heel dankbaar voor zijn. Tevens wil ik u attent maken op onze komende jaarvergadering op 23 november a.s. in de Vredeskerk aan de Torplaan. U ontvangt nog een officiële uitnodiging voor deze vergadering. Vooruitlopend daarop doet het bestuur een dringend beroep op alle leden om mee te denken over de aanvulling/uitbrei ding van het bestuur. De H.H.V. heeft sinds het vertrek van Jan Dop nog steeds geen opvolger en het zou geweldig zijn als we tijdens deze jaarvergadering een nieuwe voorzitter aan u zouden kunnen voorstellen. Tenslotte wens ik u veel leesplezier bij deze aflevering van Levend Ver leden en hoop ik u op onze jaarver gadering te kunnen begroeten. Max Spetter (waarnemend voorzitter) Op zaterdagmorgen 10 juli werden we overvallen door de tijding dat Geert Hakkenes plotseling was overleden. Onvoorstelbaar! We waren sprakeloos! Immers, nog geen twee weken daarvoor hadden we bij hem thuis vergaderd over de inhoud van dit nummer. En hij was kerngezond. Zoals we van hem als redactiese cretaris gewoon waren, had hij alles weer perfect voorbereid. Voor dit blad verzette hij bergen werk. Alle kopij viel bij hem op de deur mat. Hij zorgde er voor dat alle teksten op diskette werden gezet en als er geen foto's bij zaten, dan zocht hij die er bij. Tenslotte zette hij een en ander voor mij op een verzameldiskette. Vanzelfsprekend hield hij ook de verschijningsdata in de gaten en speelde een rol bij de verzending van dit blad aan de leden. Dat was voor de rest van de redactie een rustig en veilig gevoel. Op Geert konden we altijd rekenen. Bij hem was het in goede handen. Als het redelijk weer was, kwam hij de verzameldiskette met een uitdraai van alle artikelen plus foto's persoonlijk bij mij in Anna Paulowna afleveren. Uiteraard per fiets! Dan kon mijn werk beginnen. Voor problemen met de kopij kon ik altijd bij hem terecht. We hebben inmiddels eenmaal zonder hem vergaderd, moeten vergaderen. We hebben hem node gemist en zullen dat blijven doen. Hieronder volgen de woorden die namens onze redactievoorzitter Jan T. Bremer zijn uitgesproken bij Geert's begrafenis. Will C. Thijssen

Levend Verleden - Den Helder | 2004 | | pagina 4