Oude foto's van Den Helder Rectificaties De Helderse Historische Ver eniging kreeg via mevrouw M. Laan van de afdeling "Bouwen en Wonen" van de gemeente Den Hel der een aantal foto's in beheer. Het betreft uitvergrotingen, die indertijd zijn gemaakt door de heer Lou Berg die werkzaam bij de afde ling "Stedenbouw". Diverse foto's zijn momenteel actueel daar zij betrekking hebben op het stadshart. Ze zijn voor onbepaalde tijd ten toongesteld in het restaurant van wijksteunpunt "Centrum" aan het Bernhardplein. Uit het feit dat er nog regelmatig gebruik van wordt gemaakt blijkt, dat het fotomateriaal van de heer Berg nog steeds zeer wordt gewaar deerd. Links A.J. Berg-Janssen, rechts M. Laan. Op 28 mei jl. nam mevrouw A.J. Berg - Janssen als eerste de ten toonstelling in ogenschouw. Ze was erg onder de indruk en vooral blij dat het werk van haar man nog altijd waardering geniet. Namens de Helderse Historische Vereniging werd mevrouw Berg - Janssen een bloemetje aangeboden. J.C.D. Launspach In het juninummer van 'Levend Verleden' zitten enkele storende foutjes. Hieronder volgen de cor recties: P. 90, middelste kolom, r. 17- 21: Jopie Koelemey en Jopie van Reijden waren zwemsters. P. 91, linker kolom, r. 23: 5° NB moet natuurlijk zijn: 530 NB. P. 91: het bijschrift bij de schets moet zijn: 'schets van de nood- school'. P. 96: rechter kolom, laatste zin wijzigen in 'Tot zover mijn her inneringen aan de wijk, waarin ik vijfenzestig jaar geleden heb gewoond'. P.102: De laatste, vetgedrukte, regel van de rechter kolom, 'De kaart van Christiaan', hoort uiter aard bij de ie regel van de linker kolom op p. 103: 'De kaart van Christiaan Sgro(o)ten (1573)' 27

Levend Verleden - Den Helder | 2004 | | pagina 29