Van het bestuur 86 In beweging (i) Stilstand is achteruitgang. Dit geldt echter bepaald niet voor de Helder- se Historische Vereniging. On danks het gemis van een voorzitter, draait onze vereniging op volle toe ren: nieuwe initiatieven en activitei ten krijgen volop kans zich te ont wikkelen. De grote groep vrijwilli gers is en blijft hierbij van grote waarde. Ook buiten de vereniging is men ons zeer goedgezind. Zo kregen wij van de rooms-katholieke Stichting Sociaal Culturele Belan gen Den Helder en omgeving een schitterende projector ('beamer'). We zijn deze stichting bijzonder dankbaar, omdat wij nu nog beter in staat zijn goed verzorgde presen taties aan te bieden. Dit heeft tot ge volg gehad dat de 'werkgroep pre- sentatie'met nieuwe leden is uitge breid en enthousiast aan het werk zal gaan. Het is misschien nuttig erop te wijzen dat de vereniging op eigen initiatief presentaties over be paalde onderwerpen verzorgt, maar ook op uitnodiging van andere in stellingen of verenigingen. Als coördinator van de werkgroep fun geert J.N.A. Krijgsman. Wat betreft de jaarvergadering kun nen we u meedelen dat deze gehou den zal worden op dinsdag 23 no vember a.s. in de Vredeskerk aan de Torplaan. U kunt deze datum nu al vastleggen in uw agenda. Door slui ting van restaurant De Branding in Huisduinen, de vaste plaats voor onze jaarvergaderingen, moesten we uitzien naar een andere locatie. Voorafgaand aan de jaarvergade ring zal ook weer een veiling wor den gehouden van boekexemplaren die dubbel in onze bibliotheek voor komen. Rest ons nog iedereen een hele fij ne vakantie toe te wensen, hetzij ver weg, of dichtbij huis, maar in ieder geval met mooi weer en ho pen u uitgerust en gezond weer te rug te zien! Tenslotte, in de Staatscourant van 29 april j.1. las ik dat het H.M. de Koning heeft behaagd ons gewaar deerde lid en tevens redactievoorzit ter van dit blad, fan T. Bremer, te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Dit is mede ge schied vanwege zijn verdienste op het gebied van de lokale en regiona le geschiedschrijving. Jan, namens allen van harte proficiat. Je hebt je koninklijke onderscheiding ons in ziens dubbel en dwars verdiend! Max Spetter Excursie (2) De 'werkgroep excursies' heeft voor dinsdag 7 september a.s. voor u, leden van de Helderse Historische Vereniging, een excursie georgani seerd naar het Marinebedrijf. In dit zeer moderne bedrijf, dat is voortge komen uit de oude rijkswerf, wordt door bekwame vakmensen al het onderhoud - in de ruimste zin - verricht aan onze marineschepen. Tijdens deze excursie krijgt u een rondleiding in het grootste over dekte dok van Europa - waarin zelfs plaats is voor een fregat - en wordt een bezoek gebracht aan de scheepslift. De excursie zal worden afgesloten met een wandeling langs de kades. Het programma heeft de volgende inhoud: 09.15 uur: Verzamelen bij het Pe- perhuisjeaan het Nieu we Diep (om zo weinig mogelijk overlast te ver oorzaken gaan we 'car poolend' naar de Nieu we Haven). 09.45 uur: Ontvangst in gebouw Phoenix met een kopje koffie. 10.15 uur: Introductie, waarna de excursie naar dok, scheepslift, enz. 12.00 uur: Afsluiting excursie. N.B. Vergeet niet uw paspoort of een ander legitimatiebewijs mee te nemen! Voor informatie over en deelname aan deze excursie kunt u zich tus sen 3 en 24 augustus wenden tot J. Sweep, tel. 0223 630965. Het maximum aantal deelnemers is veertig Jack Sweep

Levend Verleden - Den Helder | 2004 | | pagina 4