Koningin Juliana, julianadorp, Den Helder en de marine Ter nagedachtenis van prinses Ju liana werd maandagavond 29 maart een herdenkingsbijeenkomst gehouden. Het was daags voor de bijzetting, dinsdag 30 maart, van de koningin-moeder in de Nieuwe Kerk van Delft. De plaats van de herdenking kon niet treffender zijn: de Ontmoetingskerk in Julia nadorp, het Helderse stadsdeel dat zijn naam ontleent aan de op 20 maart van dit jaar op 94- jarige leef tijd overleden vorstin. De plechtig heid in het kerkje aan het Loopuyt- park onderstreepte deze bijzondere band op een stijlvolle wijze. Dat ge beurde onder meer met een aantal toespraken, waaronder die van bur gemeester J. Staatsen van Den Hel der. Ook de commandant zee macht, vice-admiraal J. van der Aa, voerde het woord. Onder de noemer "Buitengewoon want zo gewoon" wees Staatsen op het warme karakter van de 32-jarige regeerperiode van Juliana. De colle gevoorzitter haalde de woorden aan die minister-president Balkenende op televisie uitsprak op de dag van haar overlijden: "Vandaag is ons land in zekere zin zijn moeder kwijt geraakt". Maar de burgemees ter stond ook stil bij de bijzondere Koningin Juliana is tijdens haar 32-jarige regeerperiode vele malen in Den Helder geweest. Zoals op 17 juni ig6g. Onder deel ervan was een ontmoeting met de vereniging van redders en oud-redders Moed, Volharding en Zelfopoffering. Ter ge legenheid van de visite bood de toenmalige voorzitter P. Pieters namens de vereniging de koningin een schilderij van het reddingmonument in vooroorlogse jaren aan. 92

Levend Verleden - Den Helder | 2004 | | pagina 10