In memoriam Arie Boon Arie Boon Mijn lief vanaf mijn veertiende is er niet meer, de vader van mijn kinderen, de opa van mijn kleinkinderen. Maandag 29 december is om 9.00 uur gestorven 14 jaar oud. Met de ziekte van Parkinson kon hij goed leven, maar een hartinfarct velde onze lieve reus. Wij zijn allemaal zo verdrietig. Zijn vrouw Hennv Zijn kinderen Micliiel en Ans Barbara en Stepbane Arjen en Annette Zijn kleinkinderen Boris Axel en Manon Lars Max Arie Boon is op 5 januari 2004 gecremeerd te Schagen. Tijdens de crematieplechtigheid sprak Jan T. Bremer ter herdenking de volgende woorden: "Lieve Henny, kinderen, kleinkinderen. 'Mijn lief vanaf mijn veertiende is er niet meer...' Die regel sneed door mijn ziel. Het is waar, ik ben er ongeveer bij geweest. Het was in die jaren net na de oorlog. Leerlingen van het Gemeentelijk Lyceum aan de Hel- derse Hoofdgracht waren we: meisjes, aardige, leuke, mooie meisjes en wij jongens: veertien- vijftienjarige puistenkoppen. Geen schijn van kans bij die meisjes. Zo'n aardige, slanke jongen van de Zeevaartschool: Hij was 't Hij was 't ook. Aardig, goedlachs, rustig, betrouwbaar. Later, jaren later voegden we er aan toe: integer, sociaal gedreven, aimabel. We zagen elkaar niet vaak, maar zijn elkaar nooit hele maal uit 't oog verloren. Pas na het bereiken van de leeftijd der 'vutters', nu zo'n vijftien jaar geleden, gingen we écht met elkaar optrekken: Arie als bestuurslid, later voorzitter van de Helderse Historische Vereniging, ik als redactielid van het blad van de vereniging 'Levend Verleden'. Met name in zijn periode als voorzitter heb ik me ver baasd over de enorme hoeveelheid werk die hij verzette en de kalmte waarmee hij er steeds weer in slaagde in terne strubbelingen en problemen op te lossen. Hij was bovendien bij nagenoeg alle redactievergade ringen aanwezig en had ook daar duidelijk zijn 'in breng' - niet alleen regelde hij allerlei zaken richting bestuur, hij schreef ook talloze bestuursmededelingen voor de leden, boekaankondigingen- en besprekingen. Heel belangrijk was ook zijn werk aan de opzet en re alisatie van de Helderse Historische Reeks, een serie van inmiddels zestien boeken over de geschiedenis van Den Helder. En toen er, zo'n tien jaar geleden, een her inneringsboek over de afbreuk van het roemruchte Oud Den Helder, de woonwijk van legendarische zee redders als Dorus Rijkers en Janus Kuiper, moest ko men, was hij de man van de foto's en de verhalen over dat stadsdeel waar ook hij zijn jeugd had doorgebracht. In diezelfde tijd was Arie voorzitter geworden van een werkgroep die zich bekommerde om de eeuwenoude grafzerken op de begraafplaats Huisduinen. Zonder zijn hulp was het mij onmogelijk geweest het boekje 'Oorkonden in steen', de geschiedenis van de i7e en i8e eeuwers die hier begraven liggen, te realiseren. Is het toeval dat juist deze twee boekjes uit de reeks in 'no time' aan een herdruk toe waren? En toen de Stich ting Grafmonumenten er kwam was hij de integere, betrouwbare penningmeester. Dat kon er ook nog wel bij. En Parkinson of niet - dat bleef hij doen. En nou moeten we 'em missen. Zomaar. Wat zou je al niet willen doen om dit ongedaan te ma ken, om hem terug te halen. Arie, je hoort hier, bij ons! Hoe zei Ida Gerhardt dat ook al weer? 'Zevenmaal over de zeeën te gaan Schraal in de kleren. Wat zou het mij deren Kan uit de dood, ik die ene doen keren Zevenmaal over de zeeën te gaan Zevenmaal maal. Om daar met hem weer te staan.' Maar we weten het allemaal - er is geen weg terug. We moeten hem uit handen geven en dat is verschrikke lijk. Voor jou, Henny, het meest. Voor jullie, kinderen en kleinkinderen. Wat kan ik nog zeggen: laten we samen nog veel over 'em praten, herinneringen ophalen bij een kop koffie of, wie weet, met een gebakken visje." 59

Levend Verleden - Den Helder | 2004 | | pagina 5