Van het bestuur 58 Wisseling van de wacht (1) Het jaar 2004 is, wanneer u dit nummer van 'Levend Verleden' leest, al weer ruim 3 maanden oud. De laatste maanden van 2003 heb ben we als Helderse Historische Vereniging met gemengde gevoe lens afgesloten. Enerzijds denken we met goede herinneringen terug aan de viering van het 15-jarig be staan van onze vereniging in de maand november. Gezien de vele reacties kunnen we, dankzij de in zet van de vele vrijwilligers, terug kijken op een zeer geslaagd feest met als hoogtepunt de presentatie van het jubileumboek "Vissers aan het Marsdiep" van Jan Bremer. Dat nr. 16 uit de Helderse Historische Reeks zo'n groot succes zou wor den, konden we niet vermoeden: binnen 2 a 3 weken was het boek nagenoeg uitverkocht. Een compli ment voor de auteur, tevens voor zitter van de redactie van ons kwar taalblad. Vooruitlopend op nr. 17 van bovengenoemde reeks, dat in oktober/november van dit jaar zal verschijnen, kunnen we nu al mee delen dat ook dit nummer een bij zondere uitgave zal worden. Anderzijds moesten we het jaar 2003 droevig afsluiten met het plot selinge overlijden van onze oud voorzitter Arie Boon. Tijdens zijn voorzitterschap heeft Arie de Hel derse Historische Vereniging op een zeer bekwame en verdienstelij ke wijze geleid. We zullen hem niet alleen binnen de vereniging, maar ook als vriend erg missen. Het nieuwe jaar was pas enkele da gen oud toen voorzitter Jan Dop te kennen gaf zijn hamer vooruitlo pend op de jaarvergadering van no vember 2004 definitief en met on middellijke ingang te willen neer leggen. Het voorzitterschap bracht hem niet wat hem bij zijn aantre den voor ogen stond en was voor hem reden deze stap te nemen. Het bestuur betreurt zijn besluit, maar heeft daar uiteraard alle begrip voor. Wij bedanken Jan voor zijn bevlogenheid en inzet voor de ver eniging en zullen hem zeker op an dere paden nog ontmoeten. Het voorzitterschap zal voorlopig wor den waargenomen door ondergete kende in afwachting van een defini tieve opvolger. Tenslotte wensen we u veel genoe gen bij het lezen van dit nummer van 'Levend Verleden'. De redactie heeft wederom een nummer weten samen te stellen met zeer interes sante en kwalitatief bijzondere on derwerpen. Regelmatig ontvangt het bestuur van buitenaf compli menten over inhoud en verzorging van ons verenigingsblad. Een com pliment voor onze redactie! Max Spetter Oproep (2) In de maanden april en mei van dit jaar wordt in Den Helder onder de titel "Lelijk is geen argument" een landelijke tentoonstelling gehou den over de wederopbouw na de Tweede Wereldoorlog. Niet alleen hier, maar ook landelijk staat de architectuur en de stedenbouw uit deze periode in de belangstelling. Het is zinvol te onderzoeken welke gebouwen en wijken als voorbeeld van de wederopbouw-architectuur de moeite waard zijn om bewaard te blijven voor het nageslacht. Aan deze landelijke tentoonstelling is een tentoonstelling gekoppeld over de wederopbouw in Den Hel der. Die wordt georganiseerd door de gemeente in samenwerking met de Monumentencommissie en de Helderse Historische Vereniging. De medewerking van de laatste zal bestaan uit materiaal uit deze periode en mankracht. Daarom willen wij graag weten of de leden zich zaken herinneren die vermeldenswaard zijn en om die reden van belang voor de tentoon stelling. Tevens vragen wij hen zich in april en mei enkele dagde len als suppoost beschikbaar te stellen. Voor het aanleveren van materiaal en het aanmelden als suppoost bij de tentoonstelling kunnen de leden zich wenden tot H. Nieuwenhui- zen (tel. 630280), J. Launspach (tel. 684012) en J. Sweep (684012). Om onze vereniging goed te kun nen profileren en de tentoonstel ling tot een succes te maken hopen wij op veler medewerking. Jack Sweep

Levend Verleden - Den Helder | 2004 | | pagina 4