Jeugdherinneringen Het werkspoor in de duinen In 'Levend Verleden' van juni 2003 laat ook na Dick Zeedijk en Frans Farenhorst, de Leidse Nieuwedie- per Fred Vos zijn licht schijnen over de Van Galenstraatbuurt en zijn vooroorlogse en oorlogse be woners. Floewel destijds een Huij- gensstraatbewoner, komen een aantal namen mij toch bekend voor. De meisjes Tiny en Gré Kri- gee (niet Kriger), Rie London en hun klasgenoten Rie Metzelaar (dochter van onze vermaarde pad vindershopman) en Nely Minne- boo, allen fervente hockeydames van "Flermes", zaten in de oorlog in een hogere MULO-klas (onder meer noodonderkomen in het ge bouw van de openbare lagere school Oostslootstraat) dan uw schrijver. Melkboer Bosch (zoon Leo werd in de oorlog geëxecuteerd door de Duitsers) was ook onze melkboer. Agent Van Laar stond in Den Helder algemeen bekend als 'Koning Boko'. De vraagstelling van Fred Vos "Wel ke lezer herinnert zich die spoorlijn (in de duinen; schr.) en weet waar die naar toe ging?", trok mijn aan dacht. Ik denk dat toch wel een aan tal oude Nieuwediepers zich die werkspoorlijn (smalspoor) zullen herinneren. Als 8-jarige kreeg ik in 1936 mijn eerste fiets (ik herinner mij dat nog zo goed omdat ik in 1937 met mijn vader naar Amster dam fietste dat toen de drukte on derging van de Wereldjamboree; u kent misschien nog wel het lied "In negentien drie zeven dan zul je wat beleven, dan komt de Jamboree in Nederland"...). Met mijn vader fiet ste ik het traject Duinoord/Callants- oog langs het duinspoorlijntje. fuf/jnJc. Topografische kaartdelen Callantsoogervaart/Groote Keeten/Callantsoog met in de duinen het ingetekende werkspoor Kaartdelendatering circa ïgoy 35

Levend Verleden - Den Helder | 2003 | | pagina 9