Van het bestuur 15 jarig jubileum HHV centraal in een bewogen jaar Zaterdag 22 november: een dag die u niet mag missen. Een datum om te onthouden en al vast in uw agenda te noteren: zaterdag 22 november 2003. Op deze dag zal uitgebreid aan dacht worden besteed aan het feit dat onze Helderse Historische Ver eniging dit jaar 15 jaar bestaat. Ondanks dat 15 jaar op zich niet echt schokkend is willen we toch stilstaan bij dit jubileum. In de afgelopen jaren hebben veel vrijwilligers de basis gelegd voor een waardevolle vereniging. Ook daar willen we bij stilstaan. Aan het programma wordt druk ge werkt en er zijn veel ideeën aange dragen om er een succes van te ma ken. Het feest wordt gehouden in de "Dukdalf', een prachtige locatie op de Oude Rijkswerf. Via de Hoofd gracht (Marinemuseum) is de "Dukdalf' uitstekend te bereiken. Alle leden krijgen nog een aparte uitnodiging met het volledige pro gramma toegestuurd met daarbij een plattegrond waarop de locatie en de parkeergelegenheden duide lijk zijn aangegeven. De dag begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. De kosten bedragen 10 p.p. Een van de hoogtepunten op die dag is de presentatie van het boek "De vissers van Den Helder" van Jan Th. Bremer. Deze uitgave in de Helderse Histo rische Reeks mag als een stan daardwerk van de visserij worden beschouwd. Met maar liefst 240 pagina's en 150 foto's mag dit prachtige boek niet ontbreken in uw verzameling. U verneemt binnenkort meer van ons over dit "feest der herkenning". Bestuur Bestuurlijk zitten wij nog in een overgangsfase. Het proces naar een slagvaardig, klei ner dagelijks bestuur en de vorming van een hoofdbestuur met daaronder een aantal zelfstandige werkgroepen is toch een lastige gebleken. Het ver loopt nog niet naar wens. Blijkbaar vergt dit soort processen meer tijd. En dat is jammer want veel tijd hebben we niet. De ge wenste structuur moet in het laat ste kwartaal van dit jaar gereali seerd zijn. Als dat niet zo is dan kunnen de problemen nog wel eens groter worden dan zij nu zijn. Toch blijf ik hoopvol gestemd dat wij er in slagen dit proces tot een goed einde te brengen. Overleg met de gemeente Den Helder. Op 13 augustus hebben wij uitvoe rig overleg gehad met de gemeente. De directe aanleiding was toch wel mijn bijdrage in de vorige uitgave van Levend Verleden waarin ik toch enige kritische kanttekeningen had gemaakt. Ik was heel blij met het gesprek. De gemeente heeft een duidelijke visie ontwikkeld betreffende de toe komst, het beheer en de toeganke lijkheid van de gemeentelijke ar chieven. In die visie is wel degelijk een plaats ingeruimd voor het archief van de HHV. Over een aantal zaken zal nog ver der overleg moeten plaatsvinden. Het uiteindelijke doel, en die visie wordt zowel door de gemeente als door ons onderschreven, is dat de archieven verdere worden gedigita liseerd, waarbij ook wordt voldaan aan de klimatologische omstandig heden. Niet alle wensen kunnen op korte termijn gerealiseerd worden. Het is wel verheugend dat de ge meente ons archief op juiste waar de inschat en wil meewerken aan het beheer en behoud daarvan. Een evenzo belangrijk punt van overleg is geweest dat de gemeente de mogelijkheid om een permanen te leeskamer te realiseren ook in haar visie heeft meegenomen. Het beheer van de archieven en de con trole daarop zijn dan op een pro fessionele wijze gewaarborgd. Uitgangspunt daarbij is dat er ook dagelijks toezicht wordt uitgeoe fend. Dit voornemen zal op de wat lange re termijn gaan spelen. Mijn slotconclusie is dat wij in de gemeente een serieuze gespreks partner hebben. Er zal nog veel moeten gebeuren maar die uitda ging gaan we niet uit de weg. De positieve opstelling en het plezie rige gesprek met burgemeester Staatsen en de heer Vaars van de gemeente Den Helder zijn veelbe lovend. Namens het bestuur Jan Dop 2

Levend Verleden - Den Helder | 2003 | | pagina 4