"v* Na ongeveer 10 jaren noodge dwongen gesloten te zijn ge weest is in april 2003 de door gemeente en uitvaartcentrum gerenoveerde aula op de alge mene begraafplaats te Huisdui nen in gebruik genomen. In vroeger jaren was in het ge bouw ook het woonhuis van de opzichter van de begraafplaats, o.a. Zwaan en Nebbeling. "v" Een opvallende historische ge beurtenis was wel dat het kan toor van de Helderse Courant, sedert 1883 gevestigd in Den Helder, op 25 juni 2003 is ver huisd naar Schagen. De redactie blijft (nog wel) gevestigd in het pand in de Prins Hendriklaan, hoek Stationsstraat, ook wel be kend als "De gouden kroon", waarin tandarts F.W. Schreuder vele jaren woonde en werkte. Een stuk Helderse historie was zichtbaar gemaakt in een ten toonstelling over "het oude groen" van onze stad, zijnde plantsoenen en parken door de ja ren heen, in de "Oranjerie", het voormalige gemeentelijke kassen complex aan de Soembastraat. Op de oude rijkswerf "Willems oord" werd, voor Helderse begrip pen een grote, kunst- en cultuur- manifestatie gehouden met de naam "Kaap Helder" Uiteraard werd ook daar een stukje geschie denis van onze stad getoond. Aan beide evenementen heeft onze vereniging medewerking verleend en het is jammer dat ze bij het verschijnen van dit blad inmiddels zijn gesloten. O Het Luitenant-kolonel Maas kamp van de lichte luchtdoelar tillerie van de Koninklijke land macht aan de Nieuweweg wordt opgeheven. Eens begonnen als artillerieschietkamp in het fort "Dirksz-Admiraal" maakte het vele jaren deel uit van de Hel derse gemeenschap Wim Kalkman I 27 1

Levend Verleden - Den Helder | 2003 | | pagina 29