Oud-voorzitter Arie Boon in het Oranje-zonnetje gezet bij Kaap Hoofd (zie G.H. van Heusden: "Gespiegeld van het ver leden", pagina i). Het silhouet van de oude Helder, zoals op de foto nog zichtbaar, is verleden tijd: toren Westerkerk, to rentje oude raadhuis, het hoge puntdak van Rusthuis Zr. Vermeu len en op de hoek de twee hoge huizen als afsluiting van het dijkje. Ik heb nog wel gecorrespondeerd met Brand, de man die daar woon de en hem gevraagd om een foto van zijn huis. Hij noemde dit de hoogste huizen van Den Helder, met het mooiste uitzicht op zee. Wie had daar niet willen wonen, met dat levend schilderij voor je. Tot slot: vletten op de dijk. Zijn die er nog? Vol spanning keken we bij het omhoog draaien van de vlet naar de opbrengst uit de fuiken. Zoals we het nu bekijken was het een karig bestaan... Maar een ge bakken geep, met zijn groene graat! Ik proef het nog! Het clublied van de "Frissche Morgen": Frissche morgen! Weg je zorgen! Laat ze zinken in de zee! Als het water lauw gaat worden, Doe je ook natuurlijk mee. In den warmen zomerdag, Wappert onze fiere vlag. Ziet de zomer, werkt al loomer Strooit de warmte op het land En als kloeke leden leggen Wij den kleeren aan den kant. Ver van het rumoer der stad, Plonzen wij in 't zilte nat. Zoo te dart'len en te spart'len, Is ons elke dag een feest: Want de zee werkt zo verfris- schend Op je body en je geest En wij blijven, man als vrouw, "Frissche Morgen" steeds getrouw. Het clublied werd op 17-12-1977 te Hilversum gezongen t.g.v. ons 40- jarig huwelijksfeest. D. Abbenes, Hilversum "Het heeft Hare Majesteit behaagd om de heer Arie Boon te benoe men tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau". Op deze wijze werd Arie Boon door burgemeester Staatsen toege sproken. Groot was de waardering voor Arie toen de burgemeester een indruk wekkende lijst van activiteiten opsomde. Daardoor werd nog eens benadrukt op welke wijze Arie zich vele jaren heeft ingezet voor di verse facetten van het sociaal-maatschappelijk leven in Den Helder. Een terechte hulde aan Arie. Dik verdiend. Het bestuur van de HHV feliciteert Arie van harte met deze benoe ming. 101

Levend Verleden - Den Helder | 2003 | | pagina 9