Van het Bestuur b. de verspreiding van de verkre gen kennis van de onder a. genoemde onderwerpen; d. het bevorderen van de instand houding, alsmede de bescherming van roerende- en onroerende zaken en van gebruiken, die voor Den Helder en haar gemeenschap van historisch, cultureel en/of architectonisch belang zijn; De afgelopen maanden hebben wij in het bestuur diverse discus sies gevoerd over de toekomst en de interne organisatie van de H.H.V. De vraag vanuit de werk groep presentatie om meer vrij willigers heeft daar zeker toe bij gedragen. Wij hebben ons de vraag gesteld op welke wijze wij daar inhoud aan moesten geven. Het bestuur was van mening dat er een korte notitie moest komen waarin acti viteiten, onze visie daarop en welke richting wij met onze ver eniging willen inslaan, de belang rijkste uitgangspunten moesten zijn. Daarbij is het tevens van belang duidelijk in beeld te krijgen om welke activiteiten het precies gaat en duidelijk in kaart te brengen welke werkzaamheden daaraan verbonden zijn. Willen wij meer kunnen beteke nen voor onze leden en voor de Helder se samenleving in het alge meen, dan is het een absolute noodzaak dat zich meer vrijwilli gers aanmelden die ook verant woordelijkheid willen dragen voor de organisatie van niet alleen de reeds bestaande activiteiten, maar die ook betrokken willen zijn bij het ontwikkelen van nieuwe ideeën op dat gebied. Om daar invulling aan te geven is het wellicht goed ons te realiseren wat de H.H.V. zich ten doel stelt: a. belangstelling te wekken voor de gemeente Den Helder, alsmede haar gemeenschap en bestudering van haar huidige en vroegere bevolking en haar geschiedenis en cultuur te bevorderen; c. het opsporen, verwerven, ten toonstellen en voor de gemeente behouden van voorwerpen en geschriften die van historisch en/of cultureel belang zijn; e. het verrichten van al hetgeen met een en ander rechtstreeks of zijdelings verband houdt of daar toe bevorderlijk kan zijn, alles in de ruimste zin des woords. Om invulling te geven aan die doelstelling zouden, naar de mening van het bestuur, in ieder geval de volgende activiteiten meer aandacht moeten krijgen: Het op professionele wijze pre senteren van dia- en filmvoor stellingen door deskundige inleiders met kwalitatief goede apparatuur. Het uitzoeken en rubriceren van dia's en foto's. Het op CD zetten van alle foto's en het digitaal verwerken van het (gemeentelijk) kranten archief, dat ter inzage ligt in de leeskamer van de HHV. Het is van groot belang, dat dit archief voor de toekomst wordt behou den. Gaan we hiertoe niet over, dan zal veel waardevolle infor matie verloren gaan. Het ordenen en bijhouden van de archieven. Het onderhoud en het beheer van de Maranathakerk. De bemensing van de leeska mer, de openstelling daarvan en de controle. De informatieverstrekking aan derden. Het houden van rondwandelin gen. Het organiseren van meer lezingen en excursies. Het verrichten van studie en onderzoek. Kunnen wij iets betekenen voor het onderwijs? De organisatie van het 15-jarig bestaan in 2003. Wat doen wij als H.H.V. bij "500 jaar Helder Buyrt" in 2005? Mogelijke samenwerking met de HVWBS om nader te onder zoeken of tentoonstellingen en lezingen in de door hen beheer de buurthuizen tot de mogelijk heden behoort. Het actief deelnemen in de gemeentelijke monumenten commissie. Het vernieuwen en uitbreiden van de fotocollages op diverse locaties in Den Hel der.

Levend Verleden - Den Helder | 2002 | | pagina 2