Van het Bestuur Bij het verschijnen van dit num mer van "Levend Verleden" zijn we al weer over de helft van ons ver enigingsjaar. Naast de lopende za ken binnen de Helderse Histori sche Vereniging zijn er de afgelo pen zes maanden ook nieuwe ini tiatieven ontwikkeld. Na de druk bezochte bijeenkomsten in novem ber en januari die spontaan door vrijwilligers waren georganiseerd, heeft het bestuur gemeend daar mee door te gaan. Dientengevolge is in maart gestart met een werk groep "organisatie" om deze bij eenkomsten meer structuur te ge ven zodat ze gecontinueerd wor den. Deze werkgroep zal, in nauw overleg met de werkgroep "presen tatie", activiteiten ontwikkelen zo als lezingen, informatieavonden, excursies. Zo zal in het najaar aan dacht besteed worden aan de V.O.C. in relatie tot Den Helder en in het jaar 2003 willen we ter gele genheid van het 15-jarig bestaan van de vereniging een bijzonder evenement organiseren. In de ko mende afleveringen van "Levend Verleden" zult u daar meer over le zen. Tevens zijn we in maart gestart met een professionele website die via internet is te bezoeken. Zo be staat de mogelijkheid om "wereld wijd" kennis te nemen van de Hel derse Historische Vereniging, (www.heldersehistorischeverenf ging.nl). Op veler verzoek zal in dit blad ook weer regelmatig de "geschenken- lijst" worden gepubliceerd. Rest ons nog onze verontschuldi gingen uit te spreken voor het late verschijnen van het vorige num mer van "Levend Verleden" (14e jrg, no 3). Buiten de schuld van de redactie werd het verschijnen van dit nummer door technische onvol komenheden vertraagd. De leden die straks gaan genieten van een welverdiende vakantie in eigen land of het buitenland wen sen wij een zonnige en fijne tijd toe en de thuisblijvers een heerlij ke "Helderse" zomer. Max R.M. Spetter 102

Levend Verleden - Den Helder | 2002 | | pagina 2