Van het Bestuur Op dinsdag 27 november 2001 vond traditiegetrouw, maar met het oog op de bestaande nieuwbouw- plannen wellicht voor de laatste maal op die locatie, de algemene jaarvergadering plaats in café-res taurant de Branding te Huisdui nen. De opkomst was weer boven verwachting. Naast het bestuur ga ven achtenzeventig leden 'acte de présence'. De heer Max Spetter opende om 20.00 uur precies de vergadering. Dat deed hij in zijn functie van vice-voorzitter. Zoals inmiddels via de lokale pers be kend was geworden, zou tijdens deze vergadering de heer Arie Boon de voorzittershamer neerleg gen. Arie kon helaas zelf niet aan wezig zijn. Zijn ietwat - zoals hij zelf had aangegeven - geblutste ge zondheid noopte hem tot het ne men van die niet gemakkelijke be slissing. Immers, Arie is een be- stuursmens in hart en nieren; hij draagt onze vereniging een warm hart toe en uit dat door zijn im mense betrokkenheid en inzet. Wij prijzen ons gelukkig dat hij heeft aangegeven deel te willen blijven uitmaken van het bestuur en ons op die wijze met zijn enorme erva ring blijvend te willen ondersteu nen. Het verenigingsjaar 2001- 2002 was, zoals de heer Spetter in wijntermen metaforisch verwoord de, een bijzonder goed jaar met een frisse, goede afdronk. Op vrij dag de 23e november vond name lijk de officiële overdracht plaats van het vruchtgebruik van het Maranathakerkje aan de H.H.V. De vice-voorzitter schetste in het kort een beeld van de geschiedenis die, mede door de inspanning van zijn helaas in 2000 overleden broer Leo, de heren Boon (H.H.V.), Tol (gemeente) en Ottevanger (Stichting Visbuurtbelangen), heeft geleid tot dit gedenkwaardige en vreugdevolle feit. De H.H.V. heeft met dit kerkje een goed onderko men verkregen. Alle over diverse locaties in de stad verspreid liggen de archieven zijn inmiddels hier naartoe overgebracht. Na enkele kleine aanpassingen aan het interi eur van het gebouw, zullen deze verder uitgezocht en geordend kunnen worden. Het bestuur, dat inmiddels met een aantal vaste ge bruikers van het kerkje tijdens een informele bijeenkomst kennis heeft gemaakt, hoopt in de loop van dit jaar een feestelijke open dag te organiseren, zodat alle leden de nieuwe aanwinst kunnen bekij ken. Zoals vermeld trad Arie Boon tijdens de vergadering af. Voor de functie van voorzitter had zich op verzoek van het zittende bestuur als kandidaat gesteld de heer Jan Dop. Jan, geen onbekende verschij ning in Den Helder, die reeds op bestuurs - en politiek gebied zijn sporen heeft verdiend, werd met al gemene stemmen door de vergade ring gekozen. Zich in een korte speech tot de vergadering richtend, merkte hij op van harte te zijn in gegaan op de uitnodiging van het bestuur om zich voor de H.H.V. in te zetten. Als lid van de werkgroep 'behoud grafmonumenten' voelde hij zich al geruime tijd verbonden met de vereniging en had vanuit diezelfde werkgroep reeds verschil lende mensen leren kennen. Met zijn voorzitterschap hoopt hij een waardevolle bijdrage te leveren aan het reilen en zeilen van onze ver eniging. Na de pauze volgde de overhandiging van het eerste deel van de in het kader van de 'Helder- se Historische Reeks' verschenen i3e uitgave met als titel 'Achter de Dijk' van de hand van de auteur en publicist J.T. Bremer aan de heer R. Kersten, hoofdredacteur van het Noordhollands Dagblad. De avond werd besloten met een boeiende le zing van de heer H. Brandsma, handelend over zijn herinneringen aan een Roomse jeugd. De secretaris. 78

Levend Verleden - Den Helder | 2002 | | pagina 2