De Polder in Plaat 75 Het tweede deel van de serie die Marinus Vermooten van plan is te schrijven over 'Honderd jaar Den Helder' is verschenen. Dit deel be handelt de jaren 1950 tot en met 1959. Van het eerste deel, dat handelde over de jaren 1900 tot 1950 zijn nog maar weinig exemplaren voor radig en wij voorzien voor dit deel een even goede ontvangst. Juist in de vijftiger jaren zijn be langrijke uitbreidingen opgezet en is de stad op veel plaatsen ingrij pend gewijzigd, of zijn aanzetten gemaakt tot dergelijke veranderin gen, ontwikkelingen trouwens waar niet iedereen gelukkig mee was en is Het boek geeft over deze relatief korte periode enorm veel informatie en is met veel fo to's geïllustreerd, opnamen die vaak voor de eerste keer worden ge publiceerd. Het boek is verkrijgbaar in de boek handel of te bestellen bij de uitgever tel. 072 5093131 of via de website www.pirola.nl. De Anna Paulownapolder 1845 - 2000 J.T.Bremer en J.v.d. Vaart. Uitgave: Pirola, ISBN 90 6455 361 o. Prijs/34,5°. Daar het in 1995 verschenen "150 jaar Anna Paulownapolder" al weer geruime tijd is uitverkocht, stellen de auteurs dat er geen boek voor handen was waarin een goed over zicht wordt gegeven van de ge schiedenis van deze polder. Bij het samenstellen van dit boek is de tekst echter drastisch ingekort ten faveure van illustraties. Hierdoor is een boek ontstaan dat een genoe gen is om te lezen. Hoewel, er is meer te kijken dan te lezen, want in plaats van een geschiedenisboek met foto's is dit een fotoboek met stukjes geschiedenis. Een apart hoofdstuk is gewijd aan de periode 1940-1945, waarin veel inwoners van Den Helder hun toe vlucht zochten in de polder om te ontkomen aan de frequente bom bardementen thuis. Daarnaast heb ben in het recente verleden nog al wat Heldersen onderdak gevonden in de nieuwbouw in Anna Paulow- na en omgeving. Voor al diegenen is dit boek een aangename moge lijkheid om op de hoogte te komen van de geschiedenis van deze pol der. Het boek is verkrijg baar bij de uitgever, tel. 072 of via de website www.pirola.nl of bij j.j. Bremer J.v.d Vaart de reguliere boekhan del. de Anna Paulownapolder 1845 - 2000

Levend Verleden - Den Helder | 2001 | | pagina 31