De klas op stap Op de foto de 6e klas van School 8 aan de Herzogstraat, tijdens een schoolreisje naar Schiphol en Oud Valkeveen. Het is vrijdag 14 juli 1939 en we hebben er zin in. We gaan met een bus van de fa. Koningsbrug- gen. Om met de TV-reclame te spreken: "het kon nog net", want twee maanden later kwam de mobilisatie. Er gingen drie meesters en een juf frouw mee, de begeleidende 'orde dienst', want de kans op wat losser gedrag zo'n dag zat er wil in, dus toezicht! De meesters waren Smit ('puissie'), de Snayer ('pukkie'), Strobol (kwe keling) en de juffrouw van de ie klas, Schwantje. Voor een schoolreisje spaarden we het hele jaar, ik meen van een kwartje per maand. Totaal werd dat circa 115,en voor zo'n bedrag kon je toen blijkbaar met een bus een dagje op uit. Thuis zorgden ze voor de nodige boterhammen, drinken en wat snoep, bijv. een rolletje Frujetta. Op Schiphol een rondleiding en op de foto. Ik zou toen niet geloofd hebben dat ik er 8 jaar later als 'veelbelovend junior-technicus' zou gaan werken Nog eens kijkend naar al die klasge nootjes, zijn er verschillende die je je nog bijzonder goed herinnert. Bijvoorbeeld de invalide Ari Bos uit de Walvisstraat, die zo prachtig kon tekenen. Kees van Doorn, altijd haantje de voorste en lekker bru taal. Dicky Swind gaf toen al 'voor lichting' aan onnozele knullen in de klas en wees ze o.a. op de ontlui kende meisjesfiguren om ons heen. fanny Aberson, Willie Hoveling en Jan Koomen waren de knapsten van de klas. Mooi maar kattig was Greetje Krigee (van de bakker). Zij mocht nogal eens tijdens de les bij meester 'Pukkie' op schoot zitten. Piet Moens, altijd keurig gekleed, kwam wat hautain over. Geen won der, zijn vader was kapitein op het lichtschip 'Terschellingerbank'. Uitgekeken op Schiphol ging het richting Oud Valkeveen, een uit spanning aan de IJsselmeerkust in de buurt van Naarden. Er was een strandje waar we konden 'pootje baaien' en in een soort barak kre gen we een pannekoelc met limona de. De uitspanning Oud Valkeveen bestaat nog steeds, maar is wel wat veranderd! Het is nu een speeltuin in 'pretpark-stijl' voor kleine kinde ren. De toegang is ook niet meer gratis DICK ZEEDIJK Goor 7i

Levend Verleden - Den Helder | 2001 | | pagina 27