W X1 'm-méêit, ■miWMStS: Weesinrichting (O 41 weeshuis die stond aan de onderzij de van de kluft op de hoek achter de kerk, dat is verdwenen door de uit breiding van het Beatrixhotel". Mevrouw C. A. Damen - Hanse is in de dertiger jaren op Huisduinen komen te wonen, haar ouders be gonnen toen een winkeltje aan de Badhuisstraat, links van de school: "Toen ik begin 1932 op Huisduinen kwam te wonen woonden er nog wezen, die liepen in kleding. Later, het pand van het meisjesweeshuis stond toen leeg en verwaarloosd, kwamen er zomers Joods Portuge zen in het huis. Het waren oudere weesjongens met hun begeleiders uit Amsterdam. Er brachten in die periode wel meer joodse mensen hun vakantie in Huisduinen door. Vrijdagavond, bij het begin van de sabbat, hoorden wij ze zingen in het oude weeshuis met joodse gezangen, gelijk een koor, heel mooi. Want wij woonden er naast met onze ouders, zij had den een strandartikelen winkeltje. Huisduinen was toen nog een bad plaats. Later zijn mijn ouders als eerste zelfstandige in het voormali ge meisjesweeshuis komen te wo nen met een ijssalon en lunch room, met bakfietsen met ijs, die stonden achter het huis. Eind 1937, door het teruglopen van Huisdui nen als badplaats, zijn mijn ouders naar Amsterdam gegaan, toen is ijssalon Laan in het pand gekomen. Daarna hebben zich er diverse win keliers in gevestigd, en ik weet nog dat er gezinnen in geplaatst werden die terug uit de West op huisves ting in Den Helder moesten wach ten. Ik noem het altijd nog ons huis. De buitenzijde ziet er nog net zo uit als toen". De benedenverdieping van het voormalige meisjesweeshuis aan de Badhuisstraat 19 wordt anno 2001 door een makelaar te huur aange boden als kantoor bedrijfsruimte. Het bovenhuis wordt bewoond door de familie J. Wiggers: "Mijn man heeft het twaalf jaar geleden gekocht, het pand was door de vori- t 7 Uicj. A. J. Maas, Boekh., Den Helder. tfAtitdü men

Levend Verleden - Den Helder | 2001 | | pagina 41