Seizoen 2001-2002 Van de redactie Voordrachten, dia/video-presen taties, excursies Het bestuur organiseert voor de ko mende wintermaanden een aantal interessante lezingen, dia/video- presentaties en excursies die te ma ken hebben met verschillende de len van Den Helder en daarom ook op die plekken worden gehouden. De eerste, een lezing, gevolgd door een dia- presentatie, zal worden ge houden op dinsdag 2 oktober 2001 a.s om 19.30 uur in de zaal van res taurant "De Branding", Badhuis straat 44 te Huisduinen (zaal open om 19.00 uur). Voor de pauze zal de heer M. Mool- huijzen, scheepsarts b.d., een voor dracht houden over het leven aan boord van de VOC-schepen in de 17e eeuw Na de pauze (ca. 21.00 - 21.30 uur) zal de ontwikkeling van Huisdui nen (van ca. 800 tot heden) aan de hand van dia's in beeld worden ge bracht en toegelicht door de heer John Siebeling. De zg. "Oostenrijkse woningen" worden vervolgens apart aan de orde gesteld door de heer Jack Am- briola. In de pauze zal er bij een goed kop koffie voldoende gelegenheid zijn om onderling weer wat bij te pra ten. Noteert u bovenstaande inte ressante en gezellige avond alvast in uw agenda. U bent van harte welkom! De volgende avond zal in januari 2002 worden belegd. Nadere be kendmaking omtrent thema, loca tie, datum, en tijd volgt in het de cembernummer van Levend Verle den. In de biografie van J. K. Schende- laar in het maartnummer (jaarg. 13 nr. 3) dienen twee correcties te wor den aangebracht. De foto op blz. 78 geeft volgens het bijschrift het inte rieur weer van "de oude (gesloopte) Bethelkerk aan de Spoorstraat". Dit is niet juist: de afbeelding betreft de nog bestaande Lutherse kerk aan de Wezenstraat, zij het in de oude toe stand van ca. 1923. Voorts vond de hereniging der beide lutherse ker ken in ons land niet plaats in 1943, maar in 1952 (blz. 78). 3

Levend Verleden - Den Helder | 2001 | | pagina 3