Van het Bestuur Maranathakerk en de H.H.V. Op donderdag 28 juni 2001 is in de Commissie Financiën van de Gemeente Den Helder ingestemd met het voorstel tot ingebruikne ming door de H.H.V. van de Maranathakerk in de Vijzelstraat. Wat is er nu precies gebeurd? In het voorjaar van 2000 verzocht het bestuur van de Stichting Vis- buurtbelangen ons eens te komen praten over het Maranathakerkje in de Vijzelstraat. Genoemde stich ting, jarenlang aktief in de stads vernieuwing in de Visbuurt had dit gebouw - gemeentelijk eigendom - in de loop der jaren van een bouw val, min of meer rijp voor de sloop, met enorme inzet, zelfwerkzaam heid en eigen financiële middelen, weten om te toveren, tot een res pectabel ogend pand waarvan zij volledig het vruchtgebruik heeft. Omdat de stadsvernieuwing, voor zover het de Visbuurt betreft in de eindfase verkeert en het inmiddels kleine aantal overgebleven be stuursleden van de stichting zich na al die jaren van inzet voor de buurt, ook eens met andere zaken wilde bezighouden, werd het be stuur van de H.H.V. benaderd met betrekking tot de toekomst van het Maranathakerkje Dat de keuze van de stichting op de H.H.V. viel, was niet toevallig. Im mers, het gebouw heeft een, zoals de meeste leden zullen weten, his torische achtergrond en het is de H.H.V. die zich onder meer ten doel stelt het bevorderen van de in standhouding alsmede de bescher ming van roerende- en onroerende zaken die voor Den Helder en haar gemeenschap van historisch, cultu reel en/of architectonisch belang zijn. In de maanden die volgden werden uitvoerig de mogelijkhe den tot overdracht van het vrucht gebruik door de stichting aan de Helderse Historische Vereniging besproken. Uiteraard was, niet in de laatste plaats, daarbij de toestemming van de eigenaar van het gebouw - de gemeente Den Helder - noodzake lijk. Na gesprekken tussen beide besturen waarbij de financiële as pecten zwaar werden gewogen werd de gemeente verzocht om toestemming en medewerking te verlenen aan de overdracht van het vruchtgebruik aan de H.H.V. De situatie op dit moment, en we spreken dan over begin juli, is als volgt: De gemeente gaat akkoord en het vruchtgebruik van de Maranatha kerk zal worden overgedragen aan de H.H.V. Dit onder de uitdrukke lijke voorwaarde dat het gebouw een buurtfunctie blijft vervullen. De benedenverdieping van het ge bouw blijft derhalve ter beschik king van de peuterspeelzaal die daar sinds jaar en dag is gevestigd en de wijkconciërge en wijkcom missie zullen de beschikking blij ven houden over hun respectieve lijke spreek- en vergaderruimte. De hiervoor af te dragen huurbe dragen zukken de H.H.V. mede in staat stellen de exploitatie rond te maken. In de komende maanden zal de overdracht haar beslag krijgen via een notariële overeenkomst en zul len nadere details geregeld worden. Als straks alles "rond" is zullen de archieven, thans nog verspreid over de diverse locaties in de stad, kunnen worden overgebracht naar de Maranathakerk en kan worden begonnen met het uitzoeken en re gistreren hiervan. De bovenverdie ping schept voor deze niet geringe klus fantastisch de ruimte. De leeskamer op het gemeentehuis blijven wij echter nog altijd zien als een onvervangbaar ontmoetings punt. De contacten die hier gelegd worden, niet alleen tussen leden en bestuur, maar zeker tussen H.H.V. en Gemeente zijn van wezenlijk belang en dienen naar onze me ning tot in lengte van dagen ge handhaafd te blijven. U zult van de ontwikkelingen uiteraard op de hoogte worden ge houden. De voorzitter

Levend Verleden - Den Helder | 2001 | | pagina 2