hoort. Wij feliciteeren U van harte met deze onderscheiding en ver zoeken u dit te willen beschouwen als een eereteeken U door den ker- keraad op de borst gehecht, dat te vens als gedenkteeken voor het na geslacht zal bewaard blijven en zal prijken in de voorgevel van dit kerkgebouw. Wij wenschen U tevens toe dat straks binnen de wanden van dit nieuwe te bouwen kerkgebouw Uwe arbeid rijkelijk mag worden gezegend zoodat nog vele vrucht op den arbeid moge getuigen. Dit werk door Gods alvermogen, door 's Heeren hand alleen geschied' enz. Hierna werd door Ds. M. de eerste steen gelegd, waarna hij zijn ge hoor wees op de goedertierenhe den des Heeren. Vervolgens dat dit het derde kerkgebouw was voor de Chr. Geref. Gem. Eerst aan de Ka- naalweg Bethelkerk), toen een kleine kerk aan de Steengracht en thans een grooten op de zelfde plaats. Hoe het de Heere is Die ons aan het benoodigde kapitaal heeft willen helpen, en hoe ook hij, ge lijk eenmaal een Samuel na de overwinning tegen de filistijnen deze steen beschouwde als een Eben Haezer, enz. Weleerw. ein digde daarna dankzegging en ging een iegelijk huiswaarts. Zie hier een kort verslag van de eer ste steenlegging. Met de bouw is men daarna goed opgeschoten, zoodat men hedenmorgen al bezig was met de raamkozijnen te stellen, en als het zoo door mag gaan dan geloof ik als jij D.V. met vacantie komt, de kerk onder de kap staat. Of bij de eerste steenlegging nog tra nen gevloeid zijn? Hiervan heb ik niets kunnen bemerken, dan zou den het natuurlijk bezorgde tranen moeten geweest zijn. Geldelijke offers werden ook niet in gezameld, maar j.1. Zondag werd door dat hoopske Volk in Vijzel straat/. 87,- geofferd, wat zegt U ja/. 87,-. Er was een collecte voor af lossing van de hypotheek, deze col lecte bracht 33,50 op, een extra gift van/. 25,- voor de nieuwe kerk, een gift van 1,- voor het orgelfonds, ge wone collecte/. 20,-, dan nog voor de armen, dat was tezamen 87,-. Zou er nog een tweede gemeente in onze kerk zijn, waar Zondag zulk een bedrag is gecol lecteerd En nu nog iets over de reis. Zoo je weet is het a.s. dinsdag Classis. Dan ga ik D.V. met Ds. daarheen. Ik blijf dan dien nacht bij v.d. Bijl. Woensdag morgen hoop ik, als er ten minste gelegen heid voor is, mejuffr. v. Heu vel te bezoeken en ga dan te 12.36U van Am sterdam en hoop dan 1.53U te 's Gravenha- ge te zijn, en als je dat kan zorg dat je aan het station bent. Je kan dan eerst nog wel eten, en zoo dat niet kan (n.1. eten) dan gaan wij naar de 'Dage raad' dan is daar nog wel wat te peu zelen. Wellicht ga ik dan donderdag nog een bezoek aan Rotterdam brengen, maar dat is nog niet zeker. Vertel het nog maar aan niemand, ook niet dat ik in den Haag kom, want ik reis ge heel incognito. Ik hoop dan je pijp, kousen, zakdoeken, poederchocola de, enz. mede te brengen. Ik heb het rooken gestaakt (noodgedwongen) want mijn sigaren en tabak zijn op. Hier ingesloten een broodkaart, deze is Vrijdag alleen nog geldig. Teunis is hedenmiddag voor het laatst naar school, behalve het schriftelijk examen natuurlijk. In de Courant lees je van twee perso nen die overleden zijn van 26 jaar. De een is een broer van wijlen meester Zwanenburg. Hij was op het belastingkantoor en nog maar kort getrouwd. De andere is die jon gen van Pieters met dat water hoofd, je hebt hem ook in Heerlen nog eens gezien op de kermis. Donderdag j.1. trouwde er een zus ter van hem en ging hij ons 's avonds nog voorbij in een open rijtuig, en diezelfde nacht is hij op zolder door een luik gevallen, en di rect dood. Nu Maarten nu kan het toch zeker wel weer met de brief. Ontvang de groeten van vele lieve vrienden en bekenden doch inzon derheid van je liefh. Ouders en broer. A.s. Zondag is Oom Zijlman jarig. Orgel in de Christelijk Gereformeerde Kerk Aan de Steengracht. 93

Levend Verleden - Den Helder | 2001 | | pagina 9