L van Loo De dagelijkse leiding daarvan werd opgedragen aan H.P. Baak (voorzit ter). L.F. van Loo (secretaris) en J. Schooneveldt (penningmeester). Vier jaar later volgde de aansluiting van de Federatie bij de Centrale van Rijkspersoneel. Baak, die streed voor het behoud van de rijkswer ven, kwam in 1920 in het Dagelijks Bestuur (DB) van die Centrale. Weer twee jaar later werd hij be noemd tot bezoldigd bestuurder. Baak was de geestelijke vader van de OB-onderafdeling Ziekenzorg. Hij dwong respect af, ook in de ei gen gelederen. Hij was strijdvaar dig voor de O B-belangen, maar wees de OB-leden ook op hun plichten ten opzichte van hun werkgever, de Staat. J. Schooneveldt was 23 jaar lid van het DB van OB, waarvan 21 jaar als penningmeester. Bij zijn pensione ring in 1936 trad hij af; de financiën wa ren bij hem in zeer goede han den geweest en hij genoot dan ook steeds het volle vertrou wen. "Onze Van Loo" L.F. van Loo ("Onze Van Loo") was vanaf de oprichting in 1898 lid van OB, in 1913 werd hij secre taris ("accuraat en met kennis van zaken"). In 1924 volgde hij Baak op als voorzitter. In het ge denkboek van 1938 lezen we over Louis van Loo Sr.: "Ongewoon veel heeft hij, in die lange reeks van jaren voor de leden zijner organisatie gedaan; altijd was hij op zijn post, niemand verliet hem ongetroost of niet gehol- pen(.„). Hij bezocht van het begin af (1898) alle vergaderingen, om daar aan de besprekingen deel te nemen, geestig, scherp, vol toewijding voor aller belangen, bezield als hij was, voor het verenigingsleven in het al gemeen, voor onze vakbeweging in het bijzonder(...). Door zijn warm hart, zijn juist in zicht, zijn grote mensenkennis, vooral ook door zijn zeldzame be langeloosheid, heeft hij getoond de rechte man op de rechte plaats te zijn Het was dan ook geen wonder, dat, mede door zijn strikte eerlijkheid, zijn invloed steeg bij verschillende autoriteiten, zowel bij die der Rijks werf alhier, als bij het Departement van Defensie en elders". Goed, zo kan ie wel weer. Louis van Loo deed ook het secretariaat van de Federatie van de oprichting in 1915 tot de ontbinding in 1933. In 1920 werd hij lid van het Algemeen Bestuur der Centrale van Rijksper soneel, in 1933 werd hij, met alge mene stemmen, in het DB van die Centrale gekozen. Eigen gebouw Inmiddels steeg het aantal leden van OB aanzienlijk. Daardoor werd het nodig geacht om een eigen ge bouw te stichten. Dat kwam in C. Vink 90

Levend Verleden - Den Helder | 2001 | | pagina 6