Een nieuwe CD! Inhoud In 1995 belichtte Marinus Ver- mooten in zijn radioprogramma Nostalgia de geschiedenis van het orkest de 'Optimisten' uit Den Hel der. Helaas was in die uitzending geen noot van dit orkest te horen! Dit deed Joop van den Water (zoon van Henny van den Water en Hielkje van den Water-Drijver) uit zijn stoel opveren. Hij ging op zoek naar klankmateriaal van o.a. dit or kest en vond dat bij zijn oom Jaap Drijver, orkestlid uit die tijd. Dat was opnamemateriaal uit 1947! In die tijd werd nog opgenomen op glasplaten, voorzien van een was- laag. Die moesten worden afge draaid met een houten naald! Joop van den Water heeft deze frag menten via cassettebandjes overge zet op een CD. Daarop staan dus klanken van de 'Optimisten', 'The Six Rhythm Makers' en opnamen van de 'Heimwee naar de dertiger jaren'-avond in 't Huys Tijdtverdrijf in 1979. Ik ben hem zeer dankbaar voor zijn moeite, want na een telefoonge sprek stemde hij in met mijn ver zoek een aantal opnamen te mogen gebruiken voor de nieuwe, door mij vervaardigde, CD met als titel Hel- derse Musici sinds 1947. Op deze CD staan alle geluidsfrag menten waarover ik kon beschik ken en die mij werden verstrekt door Henny Boogaard, Arie Geils en Joop van den Water. Bij de CD zit een boekje dat kan dienen als leidraad. Daarin kunt u lezen wie waarin speelde en op wel ke track u kunt vinden, wat voor u belangrijk is. Ik hoop van ganser harte, dat u er plezier aan zult beleven, want het gaat hier om pure nostalgie en ge schiedenis John Siebeling 86 Van het Bestuur 87 Uit de memoires van Louis van Loo sr. - Frank van Loo 92 De eerste steenlegging van de Christelijk Gereformeerde kerk aan de Steengracht - Lambert Kamp (brief van) 94 Molest van Afgescheidenen - Jan T. Bremer 96 Het levensverhaal van Jan Smit, schoenmaker aan de Westgracht - Jan Smit 98 De Donkere Duinen - Rens Schendelaar 105 De Christelijk Gereformeerde kerk te Den Helder - Jan T. Bremer 108 Het bevaarbaar maken van de Zaan voor zeeschepen: ook in het belang van Den Helder - Will C. Thijssen 110 Denkend aan Den Helder... - Marieke Verheul - van Veen 112 Een nieuwe CD! - John Siebeling 112

Levend Verleden - Den Helder | 2001 | | pagina 28